SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Sleeping Mask, pjesë e linjës Yuja Niacin Brightening e markës SOME BY MI, është maskë gjatë gjumit, e cila hidraton, dhe përmirëson tonin e lëkurës, ndërsa flini. Ofron një funksion të dyfishtë: zbardhues dhe kundër shenjave të moshës, falë formulimit me 70.5% ekstrakt Goheung Yuja, dhe 5% niacinamide. Nga ana tjetër, glutathione, arbutinë dhe përbërësi i patentuar Resmelin®, do t'i ofrojnë lëkurës një shkëlqim të shëndetshëm. Falë përmbajtjes me aquaxyl, përbërësin e patentuar Fructan™, dhe 10 lloje të ndryshme vitaminash, lëkura gjatë gjithë natës do të hidratohet dhe purifikohet thellësisht. Konsistenca e saj e lehtë përthithet menjëherë nga lëkura, duke e lënë atë të freskët, falë vajit Yuja Peel. Të nesërmen do të zgjoheni me një lëkurë të butë, plot shkëlqim dhe freski! Ideale për lëkurën e thatë, me teksturë të ashpër, hiperpigmentim, si edhe për personat që vuajnë nga qeskat dhe enjtja poshtë syve. Për të përfituar efektet e saj maksimale, këshillohet të përdoret e gjithë linja së bashku: SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Line. 

Formula e saj nuk përmban 20 përbërës të dëmshëm për lëkurën.

*60gr

Aplikojeni në mbrëmje, në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë. Në mëngjes, lajeni fytyrën me pastruesin tuaj. Këshillohet të përdoret 2-3 herë në javë.

Përbërësit "magjik"

70.5% ekstrakt yuja, 5% niacinamide, glutathione, arbutinë, Resmelin®, Fructan™, aquaxyl

Lista e plotë e përbërësve

Citrus Junos Fruit Extract (70.5%), Water, Butylene Glycol, Niacinamide (5%), Glycerin, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Thuja Orientals Leaf Extract, Zanthoxylum Schinifolum Leaf Extract, Polygonum Cuspidatum (Japanese Knotweed) Root Extract, Mentha Piperita (Peppermint) leaf Extract, Mentha Aquatica Leaf Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Flower Extract, Coptis Japonica Extract, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract, Arbutin, Glutathione, Ascorbic Acid, Ascorbyl Glucoside, Biotin, Tocopherol, Cyanocobalamin, Bisabolol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Menadione, Arginine, Trehalose, Madecassoside, Aenoside, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Caprylyl Methicone, Inulin Lauryl Carbamate, Behenyl Alcohol, Sorbitan Oleate, Sorbitan Isostearate, Caprylyl/ Capryl Glucoside, Polyisobutene, Xanthan Gum, Carbomer, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone/ Phenyl Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Benzyl Glycol, Ethylhexyglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Citrus Junos Peel Oil (586ppm), Linalool, Limonene

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Sleeping Mask

1,600 ALL 2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI