NEOGEN DERMALOGY Real Vita C Serum është një serum i fuqishëm, me 22% sodium ascorbyl phosphate (një derivat i qëndrueshëm i vitaminës C) dhe niacinamide, që ndihmojnë në rigjenerimin dhe heqjen e njollave të akneve dhe hiperpigmentimin e shkaktuar nga rrezet e dëmshme të diellit. Përmban gjithashtu kolagjen dhe acid hialuronik për t’i dhënë lëkurës hidratim të plotë dhe jetë. Ekstraktet e lime-it, portokallit dhe kompleksi i vitaminave E dhe B5, i ofrojnë fytyrës suaj freski, hidratim dhe gjallëri.

 *32gr

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe qafë derisa lëkura ta ketë përthithur tërësish, duke evituar zonën rreth syve. Nëse është e nevojshme riaplikoni një shtresë më shumë në zonat problematike me njolla në lëkurë. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Për të maksimizuar efektin dhe për të parandaluar oksidimin e produktit, mbajeni në një vend të freskët dhe të errët. Në ditën pasardhëse, aplikoni krem mbrojtës ndaj diellit me SPF 30+

Përbërësit "magjik"

sodium ascorbyl phosphate (derivat i vitaminës C), niacinamide, vitaminë E

Lista e plotë e përbërësve

Water, Sodium Ascorbyl Phosphate, Isopentyldiol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Hippophae Rhamnoides Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Ascorbic Acid(12ppm), Citric Acid, Octyldodeceth-16, Xanthan Gum, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Sodium Metabisulfite, Ethylhexylglycerin, Coptis Japonica Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate(0.1ppm), Panthenol, Disodium EDTA, Limonene, Linalool

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

NEOGEN DERMALOGY Real Vita C Serum

3,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI