Formulimi më i ri i kremit mbrojtës ndaj diellit e përmirëson formulën e tij dhe vjen ekskluzivisht në KORAL SECRETS! NEOGEN DERMALOGY Day-Light Protection Sunscreen vjen në kremin e ri, i emëruar NEOGEN DERMALOGY Day-Light Protection  Airy Sun Screen SPF50/PA+++. Ky i fundit përmban filtra mbrojtës SPF kimik dhe 10 lloje të ndryshme ekstraktesh bimore me efekt hidratues trëndafil damasku, aloe vera, fruta pylli, avogado, baobab pure slane, yarrw, arnica montana, mud mushroom, ekstrakt rrënje coptis schinensis për t'i ofruar lëkurës hidratim dhe mbrojtje kur ekspozohet në diell. Gjithashtu përmban 6 përbërës me efekt qetësues si: limoni, gjethe nga limoni verbena, low sweet blueberry, mugwort, frut acai palm, ekstrakt nga lulja Hibiscus, dhe 4 përbërës që kontrollojnë mbiprodhimin e yndyrës. Siç e thotë dhe vetë emri i tij "Airy" ka formulim të lehtë dhe shumë freskues për lëkurën si një ajër i freskët! Përthithet lehtësisht nga lëkura pa e rënduar dhe pa lënë njollë të bardhë. Gjithashtu ka një funksion reduktimi të sebumit që prodhohet gjatë ditës. 

I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, madje dhe për ato shumë të yndyrshme! 

*50ml

Aplikojeni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të bollshme dhe vendoseni në fytyrë, qafë, dekolte dhe në çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Vendoseni 15 min përpara ekspozimit në diell. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor). 

Përbërësit "magjik"

filtra kimik, 10 lloje të ndryshme ekstraktesh bimore: trëndafil damasku, aloe vera, fruta pylli, avogado, baobab pure slane, yarrw, arnica montana, mud mushroom, ekstrakt rrënje coptis schinensis

Lista e plotë e përbërësve

Water, Octocrylene, Homosalate, Isododecane, Dipropylene Glycol, Silica, Avobenzone, 1,2-Hexanediol, Octyldodeceth-16, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Coptis Japonica Extract, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Eugenia Caryophyllus (Clove) Leaf Oil, Cinnamomum Camphora (Camphor) Bark Oil, Maltodextrin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Glycerin, Rosa Damascena Extract, Lippia Citriodora Leaf Extract, Adansonia Digitata Leaf Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Achillea Millefolium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Phellinus Linteus Extract, Sodium Hyaluronate, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Beta-Glucan, Citral, Citronellol, Limonene, Geraniol, Linalool

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

Customer Reviews

Based on 3 reviews Write a review

NEOGEN DERMALOGY Day-Light Protection Airy Sun Screen SPF50/PA+++

2,500 ALL 3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI