Nëse lëkura juaj ka probleme me njollat kafe, shenjat post-akne, qukat, apo njolla të tjera të hiperpigmentimit, atëherë ju vjen në ndihmë: SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Line. 

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Peeling Gel

Eksfoliues fizik, i cili përmban një celulozë me prejardhje natyrale, ekstrakt yuja, PHA, niacinamide, glutathione, ujë akullnajor (uji më i pastër në botë), dhe 19 lloje të ndryshme vitaminash, duke i ofruar lëkurës një pamje më të freskët, dhe më të butë në prekje.

SOME BY MI Yuja Niacin 30 Days Miracle Brightening Toner

Toner që përmban: 90% të ekstraktit Yuja, 5% nianicinamide, një formë e vitaminës B, 12 vitamina dhe ekstaktin e lules lotus (zambaku i ujit).

SOME BY MI Yuja Niacin Blemish Care Serum Mask

Sheet Mask, e cila përveçse përmban esencën e njëjtë me serumin, përmban gjithashtu: ekstrakt të frutit yuja, glutathione dhe arbutinë, dhe përbërësin e patentuar Platolwhite-C™ si edhe 4 lloje të ndryshme vitaminash.

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Moisture Gel Cream

Krem hidratues në formë xheli, i cili përmban: 90% të frutit Yuzu, 5% niacinamide, (ose vitaminë B3), arbutinë, glutathione, ujë akullnajor (uji më i pastër në botë), dhe 10 lloje të ndryshme vitaminash.

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Sleeping Mask

Maskë gjatë gjumit, e cila përmban: 70.5% ekstrakt Goheung Yuja, 5% niacinamide, glutathione, arbutinë, përbërësin e patentuar Resmelin®,  aquaxyl, përbërësin e patentuar Fructan™, dhe 10 lloje të ndryshme vitaminash.

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Peeling Gel

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke evituar zonën rreth syve. Më pas shpëlajeni me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mbrëmje, 1-2 herë në javë. Mund të përdoret edhe në lëkurën e trupit, nëse keni zona që dëshironi të eksfolioni, dhe zbardhni. 

SOME BY MI Yuja Niacin 30 Days Miracle Brightening Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

SOME BY MI Yuja Niacin Blemish Care Serum Mask

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 15-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Moisture Gel Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht. Mund të përdoret edhe në lëkurën e trupit.

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Sleeping Mask

Aplikojeni në mbrëmje, në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë. Në mëngjes, lajeni fytyrën me pastruesin tuaj. Këshillohet të përdoret 2-3 herë në javë.

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Peeling Gel

Përbërësit "magjik"

ekstrakt yuja, niacinamide, celulozë natyrale, PHA, glutathione

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Quaternium-60, Propylene Glycol, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Cellulose, Citron Extract (20,000 ppm), Carbonate, Dipropylene Glycol, Glacial Water, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Barberry Extract, Niacin Amide (1,000 ppb), Panthenol, Arbutin, Ascorbyl Glucoside, Glutathione, (-)-alpha-bisabolol, Tocopherol, Ascorbyl Glucoside, Biotin, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Germinated Butylene Glycol, Lactobionic Acid, 1,2-Hexanediol, Benzyl Glycol, Glycerin, Raspberry Ketone, Palladium, Linalool, Limonene

SOME BY MI Yuja Niacin 30 Days Miracle Brightening Toner

Përbërësit "magjik"

ekstrakt i frutit Yuja, ekstrakt i lules së zambakut, niacinamide, glutathione, arbutin

 Lista e plotë e përbërësve

Citrus Junos Fruit Extract (90 %), Niacinamide(5 %), 1,2-Hexanediol, Glycerin, Polyglyceryl-10 Laurate, C12-14 Pareth-7, Water, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Citrus Junos Peel Oil(500 ppm), Butylene Glycol, Adenosine, Tromethamine, Disodium EDTA, Coptis Chinensis Root Extract, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-10 Stearate, Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Saussurea Involucrata Extract, Bisabolol, Maltodextrin, Hydrolyzed Vegetable Protein, Sambucus Nigra Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Extract, Magnolia Liliflora Flower Extract, Plumeria Rubra Flower Extract, Lilium Tigrinum Extract, Folic Acid, Biotin, Pyridoxine, Pancratium Maritimum Extract, Tocopherol, Cyanocobalamin, Linoleic Acid, Thiamine HCl, Beta-Carotene, Riboflavin, Inositol, Limonene.

SOME BY MI Yuja Niacin Blemish Care Serum Mask

Përbërësit "magjik"

ektrakti yuja, niacinamide, Platolwhite-C™, glutathione, arbutinë

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Glycereth-26, Niacinamide(2 %), Citrus Junos Fruit Extract(10,000 ppm), Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Carbomer, Propanediol, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Citrus Tangerina (Tangerine) Peel Oil, Coptis Japonica Root Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Panthenol, Tocopherol, Portulaca Oleracea Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Pogostemon Cablin Oil, Cymbopogon Martini Oil, Arbutin, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Tricholoma Matsutake Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Angelica Keiskei Leaf/Stem Extract, Panax Ginseng Root Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Glutathione, Limonene, Geraniol

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Moisture Gel Cream

Përbërësit "magjik"

niacinamide, 90% ekstrakt yuja, glutathione, arbutinë, 

Lista e plotë e përbërësve

Citrus Junos Fruit Extract (90%), Niacinamide (5%), 1,2- Hexanediol, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Water (Glacier Water), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Thuja Orientalis Leaf Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Centella Asiatica Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Nelumbo Nycifera Flower Extract, Coptis Japonica Extract, Arbutin, (-)-alpha-bisabolol, Glutathione, Biotin, Ascorbic Acid, Ascorbyl Glucoside, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Panthenol, Cyanocobalamin, Menadione,Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Arginine, Adenosine, Ethylhexyl Olivate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Polyglyceryl-4 Oleate, C12-13 Pareth-9, Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Acrylates Copolymer, Water, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Citurs Junos Peel Oil (156ppm), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Linalool, Limonene

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Sleeping Mask

Përbërësit "magjik"

70.5% ekstrakt yuja, 5% niacinamide, glutathione, arbutinë, Resmelin®, Fructan™, aquaxyl

Lista e plotë e përbërësve

Citrus Junos Fruit Extract (70.5%), Water, Butylene Glycol, Niacinamide (5%), Glycerin, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Thuja Orientals Leaf Extract, Zanthoxylum Schinifolum Leaf Extract, Polygonum Cuspidatum (Japanese Knotweed) Root Extract, Mentha Piperita (Peppermint) leaf Extract, Mentha Aquatica Leaf Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Flower Extract, Coptis Japonica Extract, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract, Arbutin, Glutathione, Ascorbic Acid, Ascorbyl Glucoside, Biotin, Tocopherol, Cyanocobalamin, Bisabolol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Menadione, Arginine, Trehalose, Madecassoside, Aenoside, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Caprylyl Methicone, Inulin Lauryl Carbamate, Behenyl Alcohol, Sorbitan Oleate, Sorbitan Isostearate, Caprylyl/ Capryl Glucoside, Polyisobutene, Xanthan Gum, Carbomer, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone/ Phenyl Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Benzyl Glycol, Ethylhexyglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Citrus Junos Peel Oil (3,000ppm)

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

SOME BY MI Yuja Niacin Brightening Line

7,060 ALL 10,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI