MIZON Snail Intensive Gold Eye Gel Patch, janë maska njëpërdorimshe luksoze, të formuluara me ar 24K për të ndihmuar në absorbimin e ushqimit dhe sekrecion kërmilli për rigjenerimin e zonës delikate rreth syve. Të mbushur me peptide këto maska nxisin prodhimin e kolagjenit dhe rivendosjen e elasticitetin të lëkurës për një pamje të lëkurës plot shëndet. Nga ana tjetër, formulimi, me ekstrakt të farës së grapefruit do të zbehë rrathët e zinj rreth syve, si dhe do t'ju ofrojë butësi që me aplikimin e parë. Ndërsa, përmbajtje me ekstrakt bambuje dhe ekstrakt kërpudhash, hidratojnë qetësojnë dhe rikthejnë gjallërinë e munguar. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës. Për një efekt maksimal e sugjerojmë përdorimin e tij të shoqëruar me kremin e linjës për përkujdesjen e zonës rreth syve: MIZON Snail Repair Eye Cream.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial dhe elementë PEG.

*60 maska njëpërdorimshe

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni me aplikuesin dy maska hydrogel dhe vendosini në zonën poshtë syve. Mbajini për 10-20 min. Në temperatura të larta, këshillohet ta mbani produktin në frigorifer. Pas çdo përdorimi, kujdesuni ta mbyllni mirë kapakun e tij për të evituar tharjen e esencës që gjendet brenda tij.

Këto maska mund t’i aplikoni edhe në zona të tjera, si pjesa e ballit apo qafës nëse keni nevojë për hidratim, zbehje të njollave apo kujdes të shtuar ndaj rrudhave.

Përbërësit "magjik"

 peptide, kstrakt të farës së grapefruit, ekstrakt bambuje dhe ekstrakt kërpudhash

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Calcium Chloride, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Xanthan Gum, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Methylpropanediol, Snail Secretion Filtrate (10,000ppm), 1,2-hexanediol, Pentylene Glycol, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Bambusa Textilis Stem Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Chondrus Crispus Powder, Hydrolyzed Collagen, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Phellinus Linteus Extract, Inonotus Obliquus (Mushroom) Extract, Gold (0.89ppm), Adenosine, Octapeptide-7, sh-Octapeptide-4, sh-Oligopeptide-4, sh-Oligopeptide-9, sh-Decapeptide-7, sh-Decapeptide-9, sh-Pentapeptide-19, Caffeoyl Tripeptide-1, Hydroxyethylcellulose, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide (CI 77861), Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxide (CI 77491), Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Fragrance

 

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

 

MIZON Snail Intensive Gold Eye Gel Patch

2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI