MIZON Snail Repair Eye Cream nga marka më inovative MIZON, i formuluar me 80% skerecion të filtruar kërmilli, premton rritjen e elasticitetit të lëkurës, reduktimin e vijave të holla dhe njëjtrajtësimimin e tonit të lëkurës në zonën delikate të syve. Ndërsa, formulimi me adenosinë dhe niacinamide zbeh rrathët e zinj poshtë syve dhe i jep shkëlqim. Nga ana tjetër, përbërja tij e veçantë me Squalene, një anitoksidant i fuqishëm, lufton dëmtimin e lëkurës nga radikalet e lira, të cilat përshpejtojnë procesin e plakjes. Nëse keni problematikë me rrathët e zinj, ose me vijat e theksuara të moshës, sugjerohet të përdoret me maskat e linjës: MIZON Snail Intensive Gold Eye Gel Patch!

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, sulfate, fragrancë dhe ngjyrues artificial.

*12ml/15ml

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve, pikat nazolabiale, qafë dhe dekolte.

Përbërësit "magjik"

 80% skerecion të filtruar kërmilli, adenosinë dhe niacinamide, Squalene

Lista e plotë e përbërësve

Water, Snail Secretion Filtrate, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Cetearyl Olivate, Glyceryl Stearate, Sorbitan Olivate, Squalane, Octyldodecyl Myristate, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, PEG-100 Stearate, Synthetic Beeswax, Polyacrylate-13, Palmitic Acid, Polyisobutene, Stearic Acid, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Disodium EDTA, Betula Alba Juice, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Tripeptide-5, Copper Tripeptide-1, Phenoxyethanol

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

 

MIZON Snail Repair Eye Cream

2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI