Ekziston një shprehje që thotë se flokët janë kurora e padukshme e çdo personi. Por kur shikojmë qindra fije që bien çdo ditë në dush, jo vetëm që shqetësohemi por ndonjëherë edhe frikësohemi. Kështu që, ne kemi menduar të sjellim një nga markat dhe shampoo-t më të shitur nga marka më e dashur nga stafi "KORAL SECRETS" dhe jo vetëm, Dr.FORHAIR. Një shampoo e cila është vërtetuar klinikisht nga KFDA, KAT dhe German Dermatest, që ndihmon në zbutjen e simptomave të rënies së flokëve si edhe forcon lëkurën e skalpit me anë të Folligen Complex ™. E gjithë formula e saj është unike pasi bazohet në ekstrakte të biotinës, zinkut, niacinamideve, jamballit, artemisias, coix dhe sofora për pastrim efektiv të lëkurës me veprim terapeutik kundër të gjitha tipeve të rënies së flokëve dhe zbokthit. Gjithashtu, Folligen Cell-Energy Shampoo stimulon rritjen e flokëve duke rivendosur dhe ruajtur mikroflora normale për shkak të probiotikëve dhe ekstraktit të majave që ajo përmban. Nga ana tjetër, ekstrakti i mentes do t'i dhurojë skalpit qetësim, freski dhe shëndet!

Për të përfituar efektet maksimale, sugjerohet të përdoret së bashku me: Dr.FORHAIR Folligen Treatment.

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*500ml/100ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

Biotinë, zink, niacinamide, jamballë, artemisia, coix dhe sofora 

Lista e plotë e përbërësve

Purified water, apple cell culture extract, ammonium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate, glycerin, cocamide methyl MEA, cocamidopropyl betaine, fragrance, propanediol, ethanol, menthol, cetyl alcohol, panthenol, cocamide MEA , Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Zinc Pyrithione, Salicylic Acid, Camphor, Caprylyl Glycol, Trihydroxy Stearin, Zinc Chloride, Potassium Hydroxide, Disodium EDTA, Ethylhexyl Glycerin, Poly Quaternium-7, Butylene Glycol, Fructane, Cetrimonium Chloride, 1,2-Hexanediol, Isomalt, Pine Leaf Extract, Mulberry Bark Extract, Green Tea Extract, Chrysanthemum Flower Extract, Raspberry Chungyoung Extract, Golden Extract ,Honeysuckle flower extract, Knotweed extract, Glycine, Caprylic/Capric triglyceride, Serine, Glutamic acid, Sabal palm fruit extract, Hydrolyzed hyaluronic acid, Citric acid, Aspartic Acid, leucine, PVP, alanine, lysine, arginine, broccoli sprout extract, brussels sprout extract, mung bean sprout extract, wheat sprout extract, tyrosine, phenylalanine, lecithin, polysorbate 80, threonine, proline, valine, isoleucine , ceramide NP, histidine, methionine, cysteine, biotin, sodium benzoate, lactic acid, king pine leaf extract, elm root extract, evening primrose extract, kudzu root extract, cetylhydroxyethyl cellulose, rutin, palmitoyl tripeptide-1 , Palmitoyl Tetrapeptide-7, Lima Bean Seed Extract, SH-Oligopeptide-1, SH-Polypeptide-9, SH-Polypeptide-3, SH-Polypeptide-11, SH-Polypeptide-1, SH-Oligo Peptide-2, SH-Polypeptide-22, Caffeine, Drumstick Seed Extract, Tree Leaf Soapberry Fruit Extract, Algin, Soap Grass Leaf Extract, Eugenol, Linalool, Citronellol, Hexylcinnamal, Limonene

Dr. FORHAIR është një markë globale për kujdesin e kokës në konstante kërkimi për flokë të bukur dhe skalp të shëndetshëm! E themeluar në vitin 2014, Dr. FORHAIR është e përkushtuar të adresojë probleme të ndryshme të flokëve dhe kokës përmes programeve të kujdesit profesional të kuruar. Dr. FORHAIR ka 22 qendra për kujdesin e kokës, një sallon bukurie të specializuar në programet e avancuara të kujdesit të kokës dhe flokëve, dhe një laborator që fokusohet në kërkimin dhe zhvillimin e kujdesit të kokës/flokut të vendosur në Korenë e Jugut për të siguruar ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm. Dr. FORHAIR, e dinë se kujdesi i kokës është themeli për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Kështuqë, produktet e tyre janë formuluar me përbërës të dobishëm që premtojnë të nxjerrin në pah më të mirën e shëndetit, flokë të bukur me një skalp të shëndetshëm dhe të pastër!

Dr.FORHAIR Folligen Cell-Energy Shampoo

3,500 ALL 4,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI