Trajtimi i përditshëm i Dr.FORHAIR Folligen Treatment, parandalon rënien e flokëve, gjithashtu hidraton dhe volumizon flokët e thatë dhe të pajetë, me kompleksin e patentuar Folligen Complex ™, i cili përmban tre përbërës kryesor si: Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit). Të gjithë këta përbërës sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore për lëkurën e skalpit si edhe ndihmojnë në rritjen e flokut, duke parandaluar rënien e tyre! Përbërja tij, me 28.5% ujë termal të burimit Karlovy Vary, me prejardhje nga rajoni i Republikës Çeke, ndihmon për t'i dhënë flokut shkëlqimin e munguar ndërkohë acidi salicilik pastron thellësisht poret e skalpit dhe gjëndrat e flokëve duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumin e tepërt. Nga ana tjetër, proteina e hidrolizuar e sojës, e furnizon skalpin tuaj me ushqim duke i forcuar flokët e dëmtuar. Një trajtim i cili mund të përdoret nga e gjithë familja, forcon flokët dhe skalpin duke rikthyer shkëlqimin e munguar.

Për të përfituar efektet maksimale, sugjerohet të përdoret së bashku me: Dr.FORHAIR Folligen Cell-Energy Shampoo.

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*200ml

Pas larjes me shampo, aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokut. Mbajeni për 5 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. Në shijoni flokët tuaja të buta dhe plot shëndet.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

Ujë termal të burimit Karlovy Vary, acid salicilik dhe protein e hidrolizuar e sojës.

Lista e plotë e përbërësve

Water, Onsen-Sui, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Behentrimonium Chloride, Behentrimonium Methosulfate, Fragrance, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Steartrimonium Chloride, Quaternium-33, Alcohol, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Isopropyl Myristate, Panthenol, Propanediol, Zinc Pyrithione, Citric Acid, Butylene Glycol, Salicylic Acid, Menthol, Polyquaternium-10, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Caprylyl Glycol, Lanolin Acid, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Cnidium Officinale Rhizome Extract, Panax Ginseng Root Extract, Sodium Citrate, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Keratin, Zinc Chloride, Sorbitol, Belamcanda Chinensis Root Extract, Swertia Japonica Extract, Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Taitensis Flower, Hydrolyzed Rye Phytoplacenta Extract, Glycine, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Serine, Glutamic Acid, Nymphaea Alba Flower Extract, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Aspartic Acid, Leucine, Fagraea Berteroana Flower Extract, Cananga Odorata Flower Extract, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Urea, Lecithin, Polysorbate 80, Threonine, Proline, Valine, Isoleucine, 1,2-Hexanediol, Ceramide NP, Histidine, Methionine, Cysteine, Cysteic Acid, Sodium Succinate, Plumeria Alba Flower Extract, Plumeria Rubra Flower Extract, Biotin, Tocopher

Dr. FORHAIR është një markë globale për kujdesin e kokës në konstante kërkimi për flokë të bukur dhe skalp të shëndetshëm! E themeluar në vitin 2014, Dr. FORHAIR është e përkushtuar të adresojë probleme të ndryshme të flokëve dhe kokës përmes programeve të kujdesit profesional të kuruar. Dr. FORHAIR ka 22 qendra për kujdesin e kokës, një sallon bukurie të specializuar në programet e avancuara të kujdesit të kokës dhe flokëve, dhe një laborator që fokusohet në kërkimin dhe zhvillimin e kujdesit të kokës/flokut të vendosur në Korenë e Jugut për të siguruar ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm. Dr. FORHAIR, e dinë se kujdesi i kokës është themeli për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Kështuqë, produktet e tyre janë formuluar me përbërës të dobishëm që premtojnë të nxjerrin në pah më të mirën e shëndetit, flokë të bukur me një skalp të shëndetshëm dhe të pastër!

Dr.FORHAIR Folligen Treatment

2,100 ALL 3,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI