CENTELLIAN24+ Golden Madeca Ampoule Cream, është krem hidratues nga linja Golden Madeca të markës CENTELLIAN24+. Ky krem ashtu si e gjithë linja është i formuluar me ekstrakt 24 karati ar. Ari vepron si një mbrojtës i lëkurës, duke ndihmuar në reduktimin e inflamacionit dhe duke ofruar përfitime antibakteriale dhe antioksiduese. Gjithashtu, nxit prodhimin e kolagjenit për të përmirësuar shenjat e moshës, për të rritur elasticitetin dhe parandaluar formimin e vijave të imëta. Ky krem përmban gjithashtu në formulim kompleksin TECA. Një kompleks që siguron qetësim për lëkurën e irrituar dhe ndihmon në zvogëlimin e skuqjes. Konsistenca e tij është shumë e butë dhe përthithet lehtësisht nga lëkura pa lënë ngjitje dhe shtresë të yndyrshme. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë mature.

Për të përfituar efektet maksimale, sugjerohet të përdoret së bashku me: CENTELLIAN24+ Golden Madeca Ampoule 

Formula e tij është vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht, e sigurt për përdorim gjatë shtatëzanisë dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale. 

*50ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

ar, kompleks TECA.

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Extract, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Melia Azadirachta Leat Extract, Dioscorea Japonica Root Ex tract, Melia Azadirachta Flower Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ineobroma Cacao (Cocoa Seed Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Punica Granatum Seed Extract, Hydrogenated Lecithin, Camelina Sativa Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Juniperus Mexicana Oil,Bulnesia Sarmientoi Wood Oil, Cedrus Atlantica Bark Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Vetiveria Zizanoides Root Oil, Cistus Ladaniferus Oil, Piper Nigrum Pepper) Seed Oil, Pelargonium Gravelenson, Eletaria Cardamomum Seed Oil, Rose Flower Oil, Water, Ammonium Acryloydimetnyita Copolymer, Mineral Water, Butylene Glycol, Acrylates/c10-30 alky Aorylate Crosspolymer, Octyldodeceto, Iromethamine, Xanthan Gum, Adeno sine, Dipropylene Glyco.ructoo igosaccharides, Beta-glucan, Dextrin, Polyglyceryl 10 Oleate, Hyd rolyzed Hyaluronic Acida Gold Sucrose Madecassic Acid, Asiaticoside Asiatio Acid, Eryngium Maritimum Callas Culture FiltrateMaltodextrin, Tocopherol Izenexanediol,Fragrance, Ethylhexy,

Centellian24+ ofron një zgjidhje të fuqishme shkencore për kujdesin e lëkurës, bazuar në teknologjinë e ekstraktimit të Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, për të realizuar kujdes të personalizuar për çdo brez. Shkenca dhe teknologjia e lëkurës së Dongkuk Pharmaceutical, e grumbulluar për më shumë se gjysmë shekulli që nga viti 1968, ofrojnë kujdes profesional me funksione të larta për lëkurën. Ajo përmban TECA dhe ekstraktin Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, të cilat nxirren në një sasi shumë të vogël nga Centella asiatica në një zonë të pastër që ka kaluar standardet e rrepta të cilësisë. Kjo përmbajtje ofron përmirësim të sigurt dhe të besueshëm të lëkurës përmes testeve të aplikimit te njerëzit dhe testeve hipoalergjike të lëkurës për efektet e efikasitetit. Marka Centellian24 është krijuar duke kombinuar “Centell”, që do të thotë Centella asiatica, “ian”, që do të thotë ekspert, dhe “24”, që do të thotë ditë.

 

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

CENTELLIAN24+ Golden Madeca Cream

4,200 ALL 6,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI