BENTON Snail Bee Ultimate Hydrogel Eye Patch, janë maska njëpërdorimshe luksoze për zonën delikate rreth syve, të formuluara me ar, diamant, perlë edhe pudër charcoal (karbon), që purifikojnë, hidratojnë dhe lëmojnë vijat dhe rrudhat. Këto maska kryejnë shumë funksione njëherësh: zbehin rrathët e zinj duke i dhënë shkëlqim, parandalojnë krijimin e rrudhave, dhe falë algave të detit produkti përthithet lehtësisht nga lëkura. Esenca premium e sekrecionit të fermentuar të kërmillit, helmi i bletës, uji nga gjethet e Pemës së Çajit dhe ekstrakti i algave të detit, mbrojnë lëkurën teksa heqin njollat, qetësojnë, freskojnë dhe i rikthejnë asaj gjallërinë e munguar. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës. Për një efekt maksimal e sugjerojmë përdorimin e tij të shoqëruar me kremin e linjës për përkujdesjen e zonës rreth syve: BENTON Snail Bee Ultimate Eye Cream.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial dhe elementë PEG.

*60 maska njëpërdorimshe për sytë

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni me aplikuesin dy maska hydrogel dhe vendosini në zonën poshtë syve. Mbajini për 10-20 min. Në temperatura të larta, këshillohet ta mbani produktin në frigorifer. Pas çdo përdorimi, kujdesuni ta mbyllni mirë kapakun e tij për të evituar tharjen e esencës që gjendet brenda tij.

Këto maska mund t’i aplikoni edhe në zona të tjera, si pjesa e ballit apo qafës nëse keni nevojë për hidratim, zbehje të njollave apo kujdes të shtuar ndaj rrudhave.

Përbërësit "magjik"

ferment i filtruar nga Saccharomyces (maja), sekrecion i filtruar nga kërmilli, ujë nga gjethja e Pemës së Çajit, acid hyaluronic, ekstrakt nga algat e detit

Lista e plotë e përbërësve

Water (Aqua), Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Carrageenan, Saccharomyces/Snail Secretion Filtrate Ferment Filtrate, Butylene Glycol, Charcoal Powder, Glucose, Potassium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Diamond Powder, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Pearl Powder, Citrus Unshiu Peel Extract, p-Anisic acid, Beta-Glucan, Gold, Levulinic acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Porphyra Yezoensis Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Laminaria Japonica Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycine Soja (Soybean) Phytoplacenta Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Copper Tripeptide-1, Dextrin, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Mica, Titanium dioxide, iron oxides, Panthenol, Arginine, Bee Venom, Ethylhexylglycerin, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohëshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

BENTON Snail Bee Ultimate Hydrogel Eye Patch

3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI