Provoni ndjesinë e skalpit të shëndetshëm dhe flokëve elastikë e plot vitalitet!
AROMATICA Rosemary Scalp Scaling Shampoo është e formuluar me rozmarinë, hala pishe, xhinxher, borzilok dhe rigon. Pastron butësisht skalpin nga zbokthi, dhe në të njejtën kohë e ushqen thellësisht atë. Rozmarina dhe vaji esencial nga druri i kedrit stimulojnë qarkullimin e gjakut dhe bëjnë një detoksifikim të skalpit. Biotina (vitamina B7) dhe pro-vitamina B5 (panthenol), ushqejnë dhe kyçin lagështinë në skalp dhe në të gjithë gjatësinë e flokut. Përbërja me vajra esencialë qetëson nga stresi i akomuluar dhe mbush plot me energji të reja e pozitive! Shampoo këshillohet të përdoret e kombinuar me: AROMATICA Rosemary Scalp 3-in-1 treatment dhe AROMATICA Rosemary Root Enhacher për efekt maksimale. Mund të përdoret nga çdo tipologji të flokëve dhe formulimi me përbërës organikë e bën të përshtatshëm dhe për përdorim të përditshëm.

Formula e saj është vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për flokët, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale. 

*400ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

Rozmarinë, BHA (Acid Salicilik), biotinë, panthelon, kafeinë, probiotikë, amino acid

Lista e plotë e përbërësve

Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Aqua, Pinus Densiflora Leaf Extract, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Cocoyl lsethionate, Sodium Methyl Oleoyl Taurate, Lauryl Betaine, Propanediol, Sodium Chloride, Erythritol, Eclipta Prostrata Extract, Lauryl Glucoside, Capryloyl Salicylic Acid, Panthenol, Ocimum Basilicum Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Polyquaternium-10, Capryyl Glycol, 'Limonene, 1,2-Hexanediol, *Abies Sibirica Ol, *Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Butylene Glycol, *Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, licium Verum Frut Extract, *Cedrus Atlantica Bark Oil, *Mentha Viridis Leaf Oil, *Lavandula Hybrida Oil, Arginine,*Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Zingiber officinale root extract, Linalool, Biotin *Naturally found in essential oils 

AROMATICA, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

AROMATICA Rosemary Scalp Scaling Shampoo

2,600 ALL 2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI