Provoni ndjesinë e skalpit të shëndetshëm dhe flokëve elastikë e plot vitalitet!
Rosemary Scalp Scaling Shampoo është e formuluar me rozmarinë, hala pishe, xhinxher, bazilik dhe rigon. Pastron butësisht skalpin nga zbokthi, dhe në të njejtën kohë e ushqen thellësisht atë sëbashku me flokët nga rrënja në majë. Rozmarina dhe vaji esencial nga druri i kedrit stimulojnë qarkullimin e gjakut dhe bëjnë një detoksikim të skalpit. Biotina (vitamina B7) dhe pro-vitamina B5 (panthenol) ushqejnë dhe kyçin lagështinë në skalp dhe gjithë gjatësinë e flokut. Përbërja me vajra esencialë do ju ndihmojë në qetësimin e stresit dhe mbushjen plot me energji të reja e pozitive. Këshillohet të përdoret e kombinuar me: AROMATICA Rosemary Scalp 3-in-1 treatment dhe AROMATICA Rosemary Root Enhacher për efekte maksimale. Mund të përdoret nga çdo tip floku dhe formulimi me përbërës organikë e bën të përshtatshëm dhe për përdorim të përditshëm.

Formula e saj është vegane!

*400ml / 900ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Përbërësit "magjik"

Rozmarinë, BHA (Acid Salicilik), biotinë, panthelon, kafeinë, probiotikë, amino acid

Lista e plotë e përbërësve

98% Natural-derived ingredients
Rosmarinus Officinalis Leaf Extract(32.7%), Aqua, Pinus Densiflora Leaf Extract, Sodium Methyl Cocoyl Taurate(Coconut-derived cleanser), Sodium Cocoyl Isethionate(Coconut-derived cleanser), Sodium Methyl Oleoyl Taurate(Plant-derived cleanser), Lauryl Betaine(Plant-derived cleanser), Propanediol(Plant-derived moisturizer), Sodium Chloride(Salt), Erythritol(Glucose-derived moisturizer), Lauryl Glucoside(Corn-derived cleanser), Salicylic Acid(Exfoliation (BHA)), *Rosmarinus Officinalis Leaf Oil(1,926mg), Ocimum Basilicum Leaf Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Zingiber Officinale Root Extract, Bifida Ferment Lysate(Fermented moisturizer), Lactobacillus Ferment Lysate(Fermented moisturizer), Arginine(Amino acid emollient), Biotin(Vitamin B7), Panthenol(Vitamin B5), Caffeine(Antioxidant), Polyquaternium-10(Emollient), Caprylyl Glycol(Emollient), *Cedrus Atlantica Bark Oil(Cedarwood oil), Butylene Glycol(Moisturizer), Illicium Verum Fruit Extract, *Cupressus Sempervirens Oil(Cypress oil), *Abies Sibirica Oil(Pine oil), Niacinamide(Whitening agent), *Styrax Benzoin Gum(Benzoin oil), *Limonene(Ingredient in Rosmarinus Officinalis Leaf Oil), Glycerin(Plant-derived moisturizer), Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract(), Malt Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Amber Powder, Solanum Melongena Fruit Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Moringa Oleifera Seed Oil(Moringa seed extract), Disodium EDTA(Stabilizer), 1,2-Hexanediol(Emollient) *Naturally found in essential oil(s)

Aromatica, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

AROMATICA Rosemary Scalp Scaling Shampoo

2,600 ALL 2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI