MIZON VILLAGE 11 FACTORY - Relax Day AHA Exfoliating Body Lotion, ky krem trupi falë përmbajtjes së tij të pasur me 12% acid glikolik (AHA), centella asiatica, ceramide dhe 7 lloje të acidit hialuronik do t'ju dhurojë një eksfolim të butë dhe hidratim të thellë. Në thelb, AHA-të, ose acidet alfa hidroksi, janë përbërës të fuqishëm, kryesisht të përftuar nga frutat dhe arrat, që punojnë për të eksfoluar lëkurën, për të nxitur prodhimin e kolagjenit, për të trajtuar aknet dhe për të luftuar hiperpigmentimin. Pjesa më e mirë është se këta eksfoliantë kimikë konsiderohen mjaft të butë, gjë që i bën ata të përshtatshëm për pothuajse të gjitha llojet e lëkurës. Ato pastrojnë butësisht lëkurën nga qelizat e vdekura duke nxitur rigjenerimin e qelizave më të reja, për t'i lëkurës një pamje rrezatuese dhe rinore. Ndërkohë, përmbajtja me ceramide dhe 7 lloje acid hialuronik krijonë një barrierë hidratimi duke e lenë lëkurën të butë gjatë gjithë kohës. 

Mund të përdoret në përditshmëri sa herë të jetë e nevojshme, pas larjes së trupit dhe jo vetëm. Pasi të keni aplikuar dhe fërkuar lëkurën, është mirë që esenca nga produkti, të përthithet nga trupi.

Përbërësit "magjik"

acid glikolik (AHA), centella asiatica, ceramide dhe 7 lloje të acidit hialuronik.  

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycolic Acid, Glycerin, Canola Oil, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Petrolatum, Propylene Glycol, PEG-40 Stearate, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Sorbitan Sesquioleate, PEG-100 Stearate, Cyclohexasiloxane, Sodium Hydroxide, Cetearyl Olivate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Dimethicone, Sorbitan Olivate, Squalane, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Ethylhexylglycerin, Polysorbate 60, Xanthan Gum, Dipropylene Glycol, Sorbitan Isostearate, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Centella Asiatica Extract, Ceramide NP, Tocopheryl Acetate, Pentylene Glycol, Harpagophytum Procumbens Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Madecassoside, Sodium Hyaluronate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Hydrolyzed Collagen, Soluble Collagen, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Collagen Amino Acids, Potassium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Disodium EDTA

VILLAGE 11 FACTORY është marka më e re e koleksionit “Koral Secrets”. Paketimi dhe marketingu i markës përdorin konceptin e një shkencëtari të çuditshëm për të përcjellë qasjen e tij argëtuese por të thelluar për zhvillimin e zgjidhjeve për kujdesin e lëkurës. VILLAGE 11 FACTORY mori çmimin Hi-Seoul për produktet e saj novatore, 100% të bëra në Kore.

 

VILLAGE 11 FACTORY Relax Day AHA Exfoliating Body Lotion

2,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI