Maska pëlhure janë një mënyrë e lehtë dhe efektive për t'i dhënë lëkurës tuaj një nxitje të menjëhershme dhe të madhe të vitaminave dhe lagështisë. Ato janë gjithashtu një mënyrë argëtuese për t'u çlodhur dhe përkëdhelur veten në shtëpi! VILLAGE 11 FACTORY Hydro Boost Sheet Mask, janë të zhytura dhe njomura me kompleksin ekskluziv V11™ të Village 11 - që përmban një sinergji prej 11 përbërësish të zgjedhur me dorë për të balancuar, hidratuar dhe promovuar lëkurë më të shëndetshme.

Formulimi me Aloe Vera ndihmon në qetësimin e lëkurës së acaruar nga dëmtimi i diellit duke ulur temperaturën e lëkurës me efektin e saj freskues. 

Formulimi me Hyaluronic Acid ofron hidratimin në të gjitha shtresat e lëkurës, dhe përmirësojnë vijat e holla dhe rrudhat, duke lënë një përfundim të butë si mëndafsh.

Formulimi i tyre është hipoalergjik, jokomedogjenik, i testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon dhe vajra esencial.

*23g

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Lista e plotë e përbërësve

Aloe Vera

Water (Aqua), Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Propanediol, Dipropylene Glycol, Pentylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Adansonia Digitata Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Carbomer, Tromethamine, Aloe Barbadensis Leaf Juice (970 ppm), Laminaria Japonica Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Cetraria Islandica Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Himanthalia Elongata Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate

Hyaluronic Acid:

Water (Aqua), Butylene Glycol, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Pentylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Adansonia Digitata Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Carbomer, Tromethamine, Laminaria Japonica Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Cetraria Islandica Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Himanthalia Elongata Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate (5.2 ppm), Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer (1 ppm), Hydrolyzed Hyaluronic Acid (0.52 ppm), Tocopherol, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate (0.12 ppm), Hyaluronic Acid (0.01 ppm), Sodium Acetylated Hyaluronate (0.002 ppm)

VILLAGE 11 FACTORY është marka më e re e koleksionit “Koral Secrets”. Paketimi dhe marketingu i markës përdorin konceptin e një shkencëtari të çuditshëm për të përcjellë qasjen e tij argëtuese por të thelluar për zhvillimin e zgjidhjeve për kujdesin e lëkurës. VILLAGE 11 FACTORY mori çmimin Hi-Seoul për produktet e saj novatore, 100% të bëra në Kore.

VILLAGE 11 FACTORY Hydro Boost Sheet Mask

400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI