Maska pëlhure janë një mënyrë e lehtë dhe efektive për t'i dhënë lëkurës tuaj një nxitje të menjëhershme dhe të madhe të vitaminave dhe lagështisë. Ato janë gjithashtu një mënyrë argëtuese për t'u çlodhur dhe përkëdhelur veten në shtëpi! VILLAGE 11 FACTORY Active Clean Sheet Mask, janë të zhytura dhe njomura me kompleksin ekskluziv V11™ të Village 11 - që përmban një sinergji prej 11 përbërësish të zgjedhur me dorë për të balancuar, hidratuar dhe promovuar lëkurë më të shëndetshme.

Formulimi me Tea Tree qetëson irritimin e lëkurës, dhe trajton intensivisht aknet duke mundësuar minimizimin e çdo inflamacioni.

Formulimi me Lemon ndihmon në zbehjen e hiperpigmentimit, njollave kafe, atyre post-akne, dhe qukave. 

Formulimi i tyre është hipoalergjik, jokomedogjenik, i testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon dhe vajra esencial.

*23g

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Lista e plotë e përbërësve

Tea Tree

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Hydroxyacetophenone, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Carbomer, Tromethamine, Polyglyceryl-6 Caprylate, Polyglyceryl-4 Caprate, Adenosine, Sodium Phytate, Allantoin, 1,2-Hexanediol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Adansonia Digitata Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Cetraria Islandica Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Himanthalia Elongata Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Laminaria Japonica Extract, Citric Acid, Salicylic Acid, Lactic Acid, Glycolic Acid


Lemon:

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Carbomer, Tromethamine, Butylene Glycol, Polyglyceryl-6 Caprylate, Polyglyceryl-4 Caprate, Adenosine, Sodium Phytate, Allantoin, 1,2-Hexanediol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Adansonia Digitata Seed Extract, Hamamelis Virginiana(Witch Hazel) Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Cetraria Islandica Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Himanthalia Elongata Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Laminaria Japonica Extract, Citric Acid, Salicylic Acid, Lactic Acid, Glycolic Acid


VILLAGE 11 FACTORY është marka më e re e koleksionit “Koral Secrets”. Paketimi dhe marketingu i markës përdorin konceptin e një shkencëtari të çuditshëm për të përcjellë qasjen e tij argëtuese por të thelluar për zhvillimin e zgjidhjeve për kujdesin e lëkurës. VILLAGE 11 FACTORY mori çmimin Hi-Seoul për produktet e saj novatore, 100% të bëra në Kore.

VILLAGE 11 FACTORY Active Clean Sheet Mask

400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI