TORRIDEN Solid-In Ceramide Lip Essence është një balm buzësh shumë i njohur dhe fitues i çmimeve të bukurisë, që hidraton, ushqen dhe forcon thellësisht buzët e thata, duke zbutur dhe eksfoliuar qelizat e vdekura të lëkurës nga sipërfaqja e buzëve. Ky balm përmban ceramide që forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe përmirësojnë përthithjen e përbërësve të tjerë, si acidi hialuronik, gjalpi shea, vaji i jojobës dhe ullirit, dhe panthenoli. Nga ana tjetër, ekstrakti i algave të mbledhura nga Ishulli Jeju ndihmon në zbutjen dhe eksfoliimin e qelizave të vdekura të lëkurës nga buzët e çara, duke krijuar buzë të buta dhe të lëmuara në mënyrë të parezistueshme. Tekstura e butë e balmit shkrihet në buzë pa lënë ndjesi ngjitëse - rezultati përfundimtar janë buzë të buta dhe thellësisht të hidratuara!

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: nafta, PEG, vaj mineral, ngjyrues artificial dhe fragrancë artificiale.

*6ml

Aplikoni mbi buzë një sasi të moderuar sa herë që i ndjeni të thata.

Përbërësit “magjik”

ceramide, acid hialuronik, gjalpi shea, vaj jojoba,  vaj ulliri, panthenol, ekstrakt nga algat 

Lista e plotë e përbërësve

 Polyisobutene, Petrolatum, Diisostearyl Malate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Sorbitan sesquioleate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Adansonia Digitata Seed Oil, Ceramide NP, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide EOP, Ceramide AP, Stearic Acid, Cholesterol, Vinegar, Sodium Hyaluronate, Panthenol , Trehalose, Hydrogenated Lecithin, Microcrystalline Wax, Sargassum Fusiforme Extract , Glycerin, Butylene Glycol, Water, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol

 

Misioni i markës koreane të kujdesit të lëkurës Torriden është të jetë pjesë e udhëtimit të çdo individi drejt bukurisë optimale. Linja e saj më e shitur DIVE-IN përmban acid hialuronik me peshë të ulët molekulare, i provuar për të nxitur rinovimin e qelizave, duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave për të rikthyer një pamje rinore. CELLMAZING, një linjë tjetër më e shitur, përmban ekstrakt centella asiatica për të qetësuar lëkurën dhe stimuluar rritjen e qelizave. Të dyja linjat janë formuluar me kujdes për të plotësuar nevojat e përditshme të lëkurës. Si ylli udhëzues i udhëtimit tuaj, Torriden zbulon rrugën për të gjetur përbërësit e duhur për lëkurën tuaj!

TORRIDEN Solid-IN Ceramide Lip Essence

800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI