Përjetoni mbrojtje maksimale nga dielli me TORRIDEN DIVE-IN Moisture Sun Cream SPF50+ PA++++, Ky krem dielli inovativ organik është krijuar posaçërisht për të mbrojtur lëkurën nga rrezet e forta UV, duke siguruar mbrojtje të fuqishme. Me një SPF të lartë prej 50+ PA++++, ky krem ofron një mbrojtje të fuqishme kundër rrezeve të dëmshme të diellit. I pasuruar me vetitë hidratuese të acidit hialuronik, vajit të farës së jojobës dhe ekstraktit të lules aloe barbadensis, ky krem dielli jo vetëm që mbron lëkurën, por gjithashtu e qetëson dhe e hidraton atë. Kombinimi i panthenolit dhe allantoinës përmirëson më tej efektet hidratuese, duke lënë lëkurën ekstremisht të butë. Një nga veçoritë dalluese të këtij kremi dielli është struktura e tij ujore, që aplikohet lehtësisht mbi lëkurë, duke ofruar një ndjesi të lehtë që nuk rëndon. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, ky krem është perfekt për këdo që dëshiron të mbrojë lëkurën nga rrezet e dëmshme të diellit. Pavarësisht nëse keni lëkurë të thatë, të yndyrshme apo sensitive, ky krem do të ofrojë ushqimin dhe mbrojtjen e nevojshme për lëkurën tuaj.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale dhe ngjyrues artificial.

*60ml

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

acid hialuronik, vaj i farës së jojobës, ekstrakt të lules së aloe barbadensis, panthenol, allantoinë

Lista e plotë e përbërësve

Water, Propanediol, Dibutyl Adipate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Polymethylsilsesquioxane, Polysilicone-15, Diisopropyl Adipate, Niacinamide, Methylene BisBenzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Hydroxyethyl Urea, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Behenyl Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Tromethamine, Hydroxyacetophenone, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Dipotassium Glycyrrhizate, Decyl Glucoside, Sodium Stearoyl Glutamate, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Allantoin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Adenosine, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Glycerin, Biosaccharide Gum-1, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Flower Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Corallina Officinalis Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Butylene Glycol, Dimethylsilanol Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Malachite Extract

Misioni i markës koreane të kujdesit të lëkurës Torriden është të jetë pjesë e udhëtimit të çdo individi drejt bukurisë optimale. Linja e saj më e shitur DIVE-IN përmban acid hialuronik me peshë të ulët molekulare, i provuar për të nxitur rinovimin e qelizave, duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave për të rikthyer një pamje rinore. CELLMAZING, një linjë tjetër më e shitur, përmban ekstrakt centella asiatica për të qetësuar lëkurën dhe stimuluar rritjen e qelizave. Të dyja linjat janë formuluar me kujdes për të plotësuar nevojat e përditshme të lëkurës. Si ylli udhëzues i udhëtimit tuaj, Torriden zbulon rrugën për të gjetur përbërësit e duhur për lëkurën tuaj!

TORRIDEN DIVE-IN Moisture Sun Cream SPF50+ PA++++

2,000 ALL 2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI