Nëse lëkura juaj është e thatë, e dehidratuar dhe me barrierë mbrojtëse të dëmtuar, TORRIDEN DIVE-IN Low Molecular Hyaluronic Acid Toner është zgjidhja ideale për ju! Ky toner i jashtëzakonshëm dallon për formulimin e tij të veçantë 5-D Complex, i cili përmban pesë lloje të ndryshme të acidit hialuronik. Kjo përzierje unike përfshin molekula të vogla, të mesme dhe të mëdha, që sigurojnë depërtim të thellë në të gjitha shtresat e lëkurës. Rezultati? Një hidratim intensiv që forcon barrierën natyrale mbrojtëse të lëkurës, duke e mbrojtur atë nga faktorët e jashtëm agresivë. Ky toner gjithashtu përmban alantoinë, e cila ka efekt shërues dhe qetësues për lëkurën, si dhe ekstrakt malakiti që i jep një ngjyrë natyrale blu pastel dhe ndihmon në parandalimin e shenjave të moshës dhe rrudhave të reja. I përshtatshëm për lëkurë të thatë, të dehidratuar dhe sensitive, ky toner ndihmon gjithashtu në balancimin e yndyrës dhe lagështisë, duke e lënë lëkurën tuaj të freskët, të butë dhe të rigjeneruar.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht & nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale dhe ngjyrues artificial.

*300ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

Përbërësit "magjik"

5-D Complex,  alantoinë, ekstrakt malakiti

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Betaine, Allantoin, Panthenol, Portulaca Oleracea Extract, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (100pp), Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, 2,3-Butanediol, Pentylene Glycol, Malachite Extract, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin

Misioni i markës koreane të kujdesit të lëkurës Torriden është të jetë pjesë e udhëtimit të çdo individi drejt bukurisë optimale. Linja e saj më e shitur DIVE-IN përmban acid hialuronik me peshë të ulët molekulare, i provuar për të nxitur rinovimin e qelizave, duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave për të rikthyer një pamje rinore. CELLMAZING, një linjë tjetër më e shitur, përmban ekstrakt centella asiatica për të qetësuar lëkurën dhe stimuluar rritjen e qelizave. Të dyja linjat janë formuluar me kujdes për të plotësuar nevojat e përditshme të lëkurës. Si ylli udhëzues i udhëtimit tuaj, Torriden zbulon rrugën për të gjetur përbërësit e duhur për lëkurën tuaj!

TORRIDEN DIVE-IN Low Molecular Hyaluronic Acid Toner

1,500 ALL 2,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI