TORRIDEN DIVE-IN Low Molecular Hyaluronic Acid Soothing Cream është risia më e fundit nga koleksioni "Koral Secrets" i markës TORRIDEN. Ky krem i jashtëzakonshëm shquhet për formulën e tij të veçantë 5-D Complex, e cila përmban pesë lloje të ndryshme të acidit hialuronik. Kjo përzierje unike përfshin molekula të vogla, të mesme dhe të mëdha, duke garantuar depërtim të thellë dhe hidratim të plotë në të gjitha shtresat e lëkurës. Përbërës shtesë si trehaloza dhe pantenoli ndihmojnë në ruajtjen e niveleve optimale të lagështisë dhe qetësojnë çdo irritim, duke bërë lëkurën të ndihet e freskët dhe e rigjeneruar. Ky krem është gjithashtu i pasuruar me Blue Complex HR, një përzierje e gjashtë ekstrakteve botanike që ushqejn dhe rigjenerojnë lëkurën. Me teksturën e tij të lehtë xhelore dhe efektin freskues, ky krem do të bëhet shpejt pjesë e pandashme e rutinës tuaj të përditshme.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale dhe ngjyrues artificial.

*100ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

5-D Complex, trehalozë, pantenol, Blue Complex HR,

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Betaine, Allantoin, Panthenol, Portulaca Oleracea Extract, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (100pp), Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, 2,3-Butanediol, Pentylene Glycol, Malachite Extract, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin

Misioni i markës koreane të kujdesit të lëkurës Torriden është të jetë pjesë e udhëtimit të çdo individi drejt bukurisë optimale. Linja e saj më e shitur DIVE-IN përmban acid hialuronik me peshë të ulët molekulare, i provuar për të nxitur rinovimin e qelizave, duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave për të rikthyer një pamje rinore. CELLMAZING, një linjë tjetër më e shitur, përmban ekstrakt centella asiatica për të qetësuar lëkurën dhe stimuluar rritjen e qelizave. Të dyja linjat janë formuluar me kujdes për të plotësuar nevojat e përditshme të lëkurës. Si ylli udhëzues i udhëtimit tuaj, Torriden zbulon rrugën për të gjetur përbërësit e duhur për lëkurën tuaj!

TORRIDEN DIVE-IN Low Molecular Hyaluronic Acid Soothing Cream

2,000 ALL 2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI