TORRIDEN Cellmazing Firming Gel Mask (1pc.) ofron një trajtim të plotë për fytyrën dhe qafën, duke freskuar dhe ushqyer lëkurën me lagështi për të reduktuar pamjen e rrudhave dhe për ta hidratuar plotësisht. Maska është formuluar me kolagjen dhe niacinamide, që ndihmojnë në minimizimin e rrudhave dhe tkurrjen e poreve, si dhe glicerinë për të ofruar hidratim të thellë. Përveç këtyre përbërësve, maska përmban edhe peptide, që nxisin rigjenerimin e lëkurës dhe përmirësojnë elasticitetin e saj. Një veçanti e kësaj maske është se paketimi përfshin edhe një maskë për qafën, për të ndihmuar në rikthimin e elasticitetit dhe lëmimit të kësaj zone delikate. Që pas aplikimit të parë do të vëreni rezultat të mahnitshëm, duke pasur parasysh se qafa është një zonë shumë delikate dhe trajtimi i saj është shumë i vështirë!

Formula e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*45gr

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, vendosni maskën në fytyrë dhe pjesën e vogël vendoseni në qendër të qafës duke e hapur atë deri në fund. Mbajeni të vendosur 30-40 minuta.

Përbërësit "magjik"

kolagjen, peptide, glicerinë, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Collagen Extract(30,520ppm), Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Chondrus Crispus Powder, Collagen, Collagen Amino Acids, Hydrolyzed Collagen, Soluble Collagen,Hexapeptide-2, Palmitoyl Tripeptide-5, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Dimethylsilanol Hyaluronate, Panthenol, Betaine, Allantoin, Biotin, Glycine, Serine, Leucine, Histidine, Cysteine, Methionine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Glutamic Acid, Tocopherol, Aspartic Acid, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Diospyros Kaki Leaf Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Adenosine, Kaolin, Hydroxyacetophenone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glucomannan, Glyceryl Stearate, Polyglyceryl-10 Laurate, Propanediol, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Potassium Chloride, Dextrin, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, 1,2-Hexanediol, Cellulose Gum, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Xanthan Gum

Misioni i markës koreane të kujdesit të lëkurës Torriden është të jetë pjesë e udhëtimit të çdo individi drejt bukurisë optimale. Linja e saj më e shitur DIVE-IN përmban acid hialuronik me peshë të ulët molekulare, i provuar për të nxitur rinovimin e qelizave, duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave për të rikthyer një pamje rinore. CELLMAZING, një linjë tjetër më e shitur, përmban ekstrakt centella asiatica për të qetësuar lëkurën dhe stimuluar rritjen e qelizave. Të dyja linjat janë formuluar me kujdes për të plotësuar nevojat e përditshme të lëkurës. Si ylli udhëzues i udhëtimit tuaj, Torriden zbulon rrugën për të gjetur përbërësit e duhur për lëkurën tuaj!

TORRIDEN Cellmazing Firming Gel Mask (1pc.)

500 ALL 750 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI