Për përkujdesjen e zonës rreth syve, marka e re e koleksionit “KORAL SECRETS” ka krijuar kremin e syve TORRIDEN Cellmazing Firming Eye Cream, pjesë e linjës CELLMAZING. Ky krem, ashtu si e gjithë linja, përmban kolagjen të formuluar në struktura dhe peshë molekulare shumë të vogla, që nxit prodhimin e kolagjenit në lëkurë. Ndërsa, Retinol Complex, i cili adreson rrathet e zinj dhe linjat e rrudhave rreth zonës së syve, do t’i dhurojë lëkurës suaj shkëlqimin e merituar. Nga ana tjetër, kompleksi 10D Hyaluronic Acid Complex, i cili përmban dhjetë lloje të acidit hialurik, të cilat janë të njohura për aftësinë e tyre për të rritur hidratimin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës. Ky kompleks jo vetëm që e rrit nivelin e hidratimit të lëkurës, por gjithashtu ndihmon në zvogëlimin e pamjes së vijave të holla dhe rrudhave, duke i dhënë lëkurës një pamje më të shëndetshme dhe të rinovuar.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial. 

*30ml

Në mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve.

Përbërësit "magjik"

Kolagjen,  Retinol Complex™,  10D Hyaluronic Acid Complex™

Lista e plotë e përbërësve

 Water, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Soluble Collagen, Collagen, Collagen Extract, Collagen Amino Acids, Hydrolyzed Collagen, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Panthenol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Xanthan Gum, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Glyceryl Stearate, Polyglyceryl-6 Distearate, Candelilla/Jojoba/Rice Bran Polyglyceryl-3 Esters, Hexapeptide-2, Biotin, C10-18 Triglycerides, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Tocopherol, Heptyl Undecylenate, Vinyl Dimethicone, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, 2,3-Butanediol, Propanediol, Polyglyceryl-4 Oleate, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethyl Isosorbide, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Hydroxypinacolone Retinoate, Retinol, Retinyl Palmitate, Retinal, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Pentylene Glycol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Allantoin

Misioni i markës koreane të kujdesit të lëkurës Torriden është të jetë pjesë e udhëtimit të çdo individi drejt bukurisë optimale. Linja e saj më e shitur DIVE-IN përmban acid hialuronik me peshë të ulët molekulare, i provuar për të nxitur rinovimin e qelizave, duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave për të rikthyer një pamje rinore. CELLMAZING, një linjë tjetër më e shitur, përmban ekstrakt centella asiatica për të qetësuar lëkurën dhe stimuluar rritjen e qelizave. Të dyja linjat janë formuluar me kujdes për të plotësuar nevojat e përditshme të lëkurës. Si ylli udhëzues i udhëtimit tuaj, Torriden zbulon rrugën për të gjetur përbërësit e duhur për lëkurën tuaj!

TORRIDEN Cellmazing Firming Eye Cream

1,800 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI