TORRIDEN Balanceful Cica Toner Pad, janë tamponë pambuku të formuluar me përbërësin e patentuar të vetë markës TORRIDEN T-TECA, i cili përfshin pesë komponentë të bimës centella asiatica: ekstraktin Centella Asiatica, asiaticoside, acidin madecassic, acidin asiatic dhe madecassoside. Këto përbërës ndihmojnë në qetësimin e lëkurës dhe reduktimin e skuqjes. Esenca e tyre përmban gjithashtu, PHA (poly hydroxy acids) dhe LHA (lipo hydroxy acid), një kombinim përfekt ku përqëndrohet në  largimin e qelizave të vdekura, shpërberjen e pikave të zeza dhe të bardha të krijuara nga bllokimi i poreve dhe sebumi i tepërt. Përdorimi i këtyre tamponëve jo vetëm që do të sjellë një pamje më të re të lëkurës, por gjithashtu do të ndihmojë në promovimin e një teksture të butë dhe të shëndetshme! 

 

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale dhe ngjyrues artificial.

 

*75 tamponë pambuku

*165ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, merrni një tampon pambuku dhe masazhoni fytyrën dhe qafën. Në këtë mënyrë keni bërë të mundur largimin e çdo mbetje papastërtie. Nuk është e nevojshme të shpëlani fytyrën. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Sigurohuni të mbyllni mirë kapakun e produktit, që tamponët të mbeten të lagësht dhe të pastër.

Përbërësit "magjik"

T-TECA, pHA (poly hydroxy acids), LHA (lipo hydroxy acid)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Gluconolactone, Panthenol, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica Extract, Madecassoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Asiaticoside, Capryloyl Salicylic Acid, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Nymphaea Caerulea Flower Extract, Swertia Japonica Extract, Lactobacillus Ferment, Glycerin, Hydroxyacetophenone, Pantolactone, Polyglyceryl-10 Laurate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Sucrose Stearate, Sodium Guaiazulene Sulfonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Cholesterol, Arginine, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Ethyl Hexylglycerin

Misioni i markës koreane të kujdesit të lëkurës Torriden është të jetë pjesë e udhëtimit të çdo individi drejt bukurisë optimale. Linja e saj më e shitur DIVE-IN përmban acid hialuronik me peshë të ulët molekulare, i provuar për të nxitur rinovimin e qelizave, duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave për të rikthyer një pamje rinore. CELLMAZING, një linjë tjetër më e shitur, përmban ekstrakt centella asiatica për të qetësuar lëkurën dhe stimuluar rritjen e qelizave. Të dyja linjat janë formuluar me kujdes për të plotësuar nevojat e përditshme të lëkurës. Si ylli udhëzues i udhëtimit tuaj, Torriden zbulon rrugën për të gjetur përbërësit e duhur për lëkurën tuaj!

TORRIDEN Balanceful Centella Asiatica Extract Pad

2,100 ALL 2,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI