TOCOBO Cotton Soft Sun Stick SPF50+ PA++++ do të kthehet në SPF stick mbrojtës ndaj diellit të preferuar, me vetë një aplikim. Ky produkt është i formuluar me filtra mbrojtës kimik me spektër SPF50+ PA++++. Formulimi i tij është me ekstrakt të pambukut për të ofruar hidratim në lëkurë por dhe mbrojtje të barrierës natyrale të saj. Kompleksi Hub AC i cili përmban 4 bimë mediciale me veti të fuqishme anti-inflamatore, dhe bën të mundur qetësimin e lëkurës nga çdo irritim i mundshëm. Ndërsa kompleksi Anti Sebum P, përmban ekstrakt nga aguliçja, të rrënjës së ginseng-ut dhe halave të pishës për të mundësuar rritje të elasticitetit, duke ofruar ekuilibër midis yndyrës dhe lagështisë së nevojshme në lëkurë. Ndërsa formulimi me niacinamide do të ndihmojë në minimizim të poreve dhe zbehje të njollave kafe, duke e bërë këtë stick ndaj diellit shumë të përshtatshëm për të gjithë personat që vuajnë nga hiperpigmentimi. Konsistenca e tij është e butë si pambuk, dhe falë pudrës poroz me madhësi shumë të vogël, gati mikroskopike, bën të mundur përthithjen e sebumit të tepërt të krijuar gjatë ditës, duke krijuar një shtresë mat mbi lëkurë. Sigurisht falë faktit që është në formë stick-u e bën këtë produkt lehtësisht të riaplikueshëm. Gjithashtu është çertifikuar si produkt 100% vegan nga Qendra Kërkimore Klinike e Lëkurës PNK në Korenë e Jugut. Veçantia tjetër e këtij kremi, është sepse është i sigurt për lëkurat me sensitivitet të lartë pasi përmban përbërës të klasës EWG dhe PEG. Ky krem rekomandohet të përdoret nga personat:
- Që kanë lëkurë hipersensitive.
- Që kanë tendencë mbiprodhimi yndyre gjatë ditës.
- Dëshirojnë të kenë një përfundim mat në lëkurë pas aplikimit të SPF.
- Dëshirojnë një krem mbrojtës ndaj diellit me konsistencë të lehtë dhe plot freski.
- Kërkojnë një SPF me mbrojtje me përbërës të sigurtë.

Formula e tij është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate.

*Këshillë: Këtë krem mbrojtës ndaj diellit mund t'a përdorni edhe si primer para se të aplikoni makeup. Do të shikoni një lëkurë të lëmuar dhe plot shkëlqim!

*19gr

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

filtra kimik, kompleksi Hub AC, kompleksi Anti Sebum P, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Ethylhexyl Triazone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Polyglyceryl-3 Distearate, Niacinamide, Tromethamine, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Pentylene Glycol, Polysilicone-15, Vigna Radiata Seed Extract, Gossypium Herbaceum (cotton) Extract, Sophora Flavescens Root Extract, Rheum Palmatum Root/Stalk Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Phellodendron Amurense Bark Extract, Oenothera Biennis (evening primrose) Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Sodium Hyaluronate, Gossypium Herbaceum (cotton) Seed Oil, Polymethylsilsesquioxane, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Glyceryl Stearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Inulin Lauryl Carbamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Butylene Glycol, Tocopherol, Fragrance

Tocobo është një markë vegane e krijuar në Korenë e Jugut, e cila vlerëson dhe bazohet mbi gjërat thelbësore. Me moton “Value your intuition”, “Vlerëso intuitën tënde”, ata krijojnë produkte për të pasur lëkurë të shëndetshme, duke përdorur përbërës që vërtet i nevojiten një kujdesi cilësor. Të gjitha produktet e markës TOCOBO janë vegane të certifikuara, dhe kanë kryer testet hipoalergjike të lëkurës, ndaj janë të përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurave. Parimet e markës janë qartësia, moderniteti dhe kënaqësia. Marka ka tërhequr vëmëndjen në Kore falë konceptit të saj të dizajnit vizual, i cili në mënyrë intuitive u kujton konsumatorëve efikasitetin e produkteve.

Slogani i vetë markës është: “We are next derma cosmetics”, “Ne jemi kozmetika e radhës e lëkurës”!

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

TOCOBO Cotton Soft Sun Stick SPF50+ PA++++

1,300 ALL 2,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI