Serumi First Care Activating Perfecting Serum i markës luksoze SULWHASOO, është produkti “bestseller” (më i shitur)! Mbi 400.000 konsumatorë e kanë ri-blerë minimalisht 10 herë, e renditur si esenca nr.1 per efektin anti-moshë për 9 vite rradhazi! Pra të gjithë këto suksese i ka pikërisht prej formulimit me përbërës nga bimë medicinale koreane, si psh.: Milkvetch (lule astragalus) që nxit qarkullimin e gjakut, ekstrakti Dwarf Lilyturf (Ophiopogon Japonicus), dhe ekstrakti i bimës Licorice, të cilët rrisin bashkëveprimin e të gjithë përbërësve të formulës. Ekstrakti i Çajit Jeshil ndihmon në zhdukjen e hiperpigmentimit, lufton radikalet e lira dhe qetëson lëkurën. Sekreti i këtij serumi fantastik qëndron në përbërjen Jaum Balancing Complex, një koktejl i fuqishëm prej 5 bimësh medicinale të zgjedhura nga më shumë se 3000 të tilla të gjetura në studimet mjekësore koreane. Këto bimë janë: Lotus, Rehmannia, Peony, Solomon’s Seal (Polygonatum), Lili i bardhë. Është krijuar për t’u aplikuar menjëherë pas pastrimit të lëkurës nga larësi, që përtej benefiteve që mbart vetë produkti, arrin të nxjerrë në pah efektet e produkteve të tjera pasardhëse si serumi që do të përdorni në rutinën tuaj. Ky serum do t’ju rikthejë shkëlqimin e humbur me kalimin e viteve. Do të habiteni nga efektet e tij mbresëlënëse, pasi ndihmon në zbehjen e rrudhave, rikthen lagështinë dhe hidratimin e munguar dhe e bën lëkurën të shndritshme dhe plot freski.

*90ml

Seti përmban 1 produkte në sasi të madhe dhe 4 produkte sample në sasi "mini" për t'ju krijuar mundësinë që të provoni të gjitha produktet fantastike të linjës SULWHASOO.

Serumi vjen në set së bashku me: 
1- SULWHASOO Gentle Cleansing Foam 50ml
2- SULWHASOO Essential Perfecting Balancing Water 15ml
3- SULWHASOO Essential Perfecting Balancing Emulsion 15ml
4- SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream 10ml

*Shënim: Për blerje të produkteve të markës SULWHASOO, nuk përfitohen pikë në Programin e Besnikërisë, por mund të aplikohen në të kuponat e uljes.

1- SULWHASOO Gentle Cleansing Foam 
2- SULWHASOO First Care Activating Perfecting Serum
2- SULWHASOO Essential Perfecting Balancing Water 
3- SULWHASOO Essential Perfecting Balancing Emulsion 
4- SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream 

Përbërësit "magjik"

Jaum Balancing Complex

Lista e plotë e përbërësve

SULWHASOO Gentle Cleansing Foam

Water / Aqua / Eau, Potassium Cocoyl Glycinate, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Sodium Chloride, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Fragrance / Parfum, Isostearic Acid, Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Limonene, Disodium Edta, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Tetrasodium Edta, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Linalool, Spirodela Polyrhiza Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Salicornia Herbacea Extract, Morus Alba Leaf Extract, Angelica Keiskei Extract, Citric Acid, Tocopherol

SULWHASOO First Care Activating Perfecting Serum

Carbomer, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Tromethamine, Propanediol, Glyceryl Caprylate, Juglans Regia (Walnut) Seed Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Fragrance / Parfum, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Limonene, Methyl Trimethicone, Disodium Edta, Xanthan Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Honey / Mel / Miel, Madecassoside, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Pentylene Glycol, Ophiopogon Japonicus Root Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Linalool, Lycium Chinense Fruit Extract, Polygonatum Odoratum Rhizome Extract, Biosaccharide Gum-1, Propylene Glycol, Punica Granatum Fruit Extract, Ziziphus Jujuba Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Natto Gum, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Citronellol, Citral, Geraniol, Hydrogenated Lecithin, Bht, Citric Acid, Lentinus Edodes Extract, Tocopherol, Hydrolyzed Soybean Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Punica Granatum Flower Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract

SULWHASOO Essential Perfecting Balancing Water 

Water / Aqua /Eau, Alcohol, Betaine, Butylene Glycol, Glyceryl Polymethacrylate, Camelliasinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract,Glycerin, Biosaccharide Gum-1, Peg/Ppg-17/6 Copolymer, Glycereth-26, Nelumbonucifera Flower Extract, Polygonatum Officinale Rhizome/Root Extract,Rehmannia Glutinosa Root Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Liliumcandidum Bulb Extract, Phenoxyethanol, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethylsilane, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylatecrosspolymer, Fragrance, Portulaca Oleracea Extract, Honey / Mel / Miel,Ethylhexylglycerin, Phenyl Trimethicone, Potassium Hydroxide, Fragrance /Parfum, Disodium Edta, Limonene, Natto Gum, Sodium Hyaluronate, Linalool, Propanediol, Beta-Glucan

SULWHASOO Essential Perfecting Balancing Emulsion 

Water/ Aqua / Eau, Butylene Glycol, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Octyldodecylmyristate, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seedoil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Camellia Sinensis Leaf Extract,Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Hydrogenated Vegetable Oil,Cetearyl Alcohol, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Polygonatum Officinalerhizome/Root Extract, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Paeonia Albifloraroot Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Glyceryl Stearate, Mangiferaindica (Mango) Seed Butter, Phenoxyethanol, Dimethicone, Stearic Acid,Palmitic Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Propanediol, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Honey / Mel /Miel, Tromethamine, Fragrance / Parfum, Disodium Edta, Portulaca Oleraceaextract, Ethylhexylglycerin, Alcohol, Limonene, Sodium Hyaluronate, Linalool,Beta-Glucan, Natto Gum, Citronellol, Citral, Geraniol

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream 

Water / Aqua / Eau, Butylene Glycol, Dimethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Squalane, Hydrogenated Polyisobutene, 1,2- Hexanediol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Methoxy Peg-114/Polyepsilon Caprolactone, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Fragrance / Parfum, Hydrolyzed Ginseng Saponins (Enzyme-Treated Red Ginseng Saponins), Glyceryl Caprylate, Arachidyl Glucoside, Phenoxyethanol, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Sodium Stearoyl Glutamate, Linalool, Panax Ginseng Root Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Sodium Chloride, Honey / Mel / Miel, Limonene, Hydrogenated Lecithin, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Panax Ginseng Flower Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Polygonatum Odoratum Rhizome Extract, Myristic Acid, Arachidic Acid, Glucose, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Phytosphingosine, Sodium Polyaspartate, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Acetyl Heptapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium Hydroxide, Acetyl Octapeptide-3

Marka prestigjoze SULWHASOO u krijua në vitin 1966 nga z.Suh Sung-whan. Themeluesi u njoh me rëndësinë e bimëve medicinale koreane gjatë fëmijërisë, teksa ndihmonte nënën e tij në biznesin e vajit esencial të bimës Camellia, e më pas gjatë viteve që kaloi në Universitetin e Mjekësisë Orientale Kyunghee, duke zhvilluar kërkime shkencore mbi krijimin e formulimeve sa më inovative. Pikërisht në filozofinë e markës së tij, shprehet dashuria dhe përkushtimi ndaj këtyre bimëve mrekullibërëse. Për SULWHASOO-n, bukuria ideale qëndron në mjekësinë bimore koreane e frymëzuar nga urtësia aziatike. Fokusi i produkteve të saj luksoze nuk është vetëm në trajtimin e shenjave të dukshme, por edhe në gjetjen dhe adresimin e shkaqeve të problematikave të shfaqura në lëkurë. Ndryshe nga kompanitë e tjera koreane të bukurisë, SULWHASOO i mbetet besnik produkteve të tij tradicionale dhe sjell gjatë gjithë kohës versione të përmirësuara të formulimeve. Shembujt më të mirë që përcjellin këtë qasje janë "First Care Activating Serum" që zhvillohet për më shumë se 20 vjet dhe linja "Concentrated Ginseng EX" që përmirësohet prej më shumë se gjysmë shekulli.

SULWHASOO First Care Activating Perfecting Serum Set

20,600 ALL 22,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI