Mos harroni buzët kur bëhet fjalë për mbrojtjen nga dielli! Buzët tona janë të ndjeshme dhe meritojnë po aq kujdes sa pjesa tjetër e lëkurës. SOME BY MI V10 Hyal Lip Sun Protector SPF15, përveçse ofron hidratim të thellë dhe i ushqen buzët falë i mbron ato nga rrezet e dëmshme UV të diellit falë formulimit me filtra SPF15. Nga ana tjetër përmbajtja me 10 lloje vitaminash, acid hialuronik, gjalpë shea dhe vaj ulliri, formojnë një shtresë mbrojtëse mbi buzë për t’i ofruar atyre hidratim të thellë. Gjithashtu, falë konsistencës së tij të butë që kthehet në xhel mbi buzë, duke parandaluar humbjen e lagështisë gjatë gjithë ditës. Rezultati? Buzë të lëmuara dhe ekstremisht të buta!

*7ml

Aplikoni mbi buzë një sasi të moderuar sa herë që i ndjeni të thata. Mund të përdoret edhe në mëngjes edhe në mbrëmje para se të flini.

Përbërësit "magjik"

10 lloje vitaminash, acid hialuronik, gjalpë shea dhe vaj ulliri, SPF15

Lista e plotë e përbërësve

Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Polyglyceryl-2 Isostearate/Dimer Dilinoleate Copolymer, Diisostearyl Malate, Hydrogenated Castor Oil Isostearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydrogenated Polyisobutene, Bis-Behenyl/Isostearyl/Phytosteryl Dimer Dilinoleyl Dimer Dilinoleate, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Tocopheryl Acetate, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Ethylhexyl Salicylate, Caprylic/Capric Triglyceride, Microcrystalline Wax, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Behenate/eicosadioate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Dehydroacetic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Glyceri, Water, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-10 Stearate, Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Niacinamide, Thiamine HCl, Biotin, Retinyl Palmitate, Folic Acid, Pyridoxine, Cyanocobalamin

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

SOME BY MI V10 Hyal Lip Sun Protector Spf15

800 ALL 1,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI