Përbërësi trend, pra më i kërkuar i kohëve të fundit dihet që është retinoli, si pasojë e efektit të tij në eleminimin e vijave të holla apo rrudhave, por vitamina A dihet që është një përbërës shumë i fuqishëm, disi dhe agresiv, që krijon ndjeshmëri në lëkurë. Kremi i sapo dalë në treg SOME BY MI Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream është zgjidhja ideale sepse ka një formulë specifikisht të zhvilluar për lëkurë shumë të hollë dhe delikate siç është ajo e zonës rreth syve. Ky krem përmban Retinol (0.1%), kolagjen dhe peptide që duke bashkëvepruar me njëra tjetrën në një përbërje krijojnë një strukturë shumë të qëndrueshme dhe pothuajse aspak irrituese për lëkurën. Gjithashtu ky krem përmban panthenol dhe cica (ekstrakt nga centella asiatica), ujë akullnajor dhe ujë zambaku për t'i ofruar një efekt shumë qetësues lëkurës, si edhe niacinamide dhe trehalose që ndihmojnë në zbehjen e vijave të holla dhe rrudhave, si edhe të rrathëve të zinj poshtë syve. Ky krem përveçse për zonën rreth syve mund të përdoret edhe në të gjitha zonat e tjera ku mund të shfaqen rrudhat duke arritur t'i përmirësoje dukshëm ato, si: te balli, anash buzëve, te qafa etj. Studimet kanë treguar në vetëm 4 javë përdorim do të arrini rezultate të dukshme! Këshillohet të përdoret vetëm në mbrëmje, dhe në mëngjes të shoqërohet gjithmonë me krem me faktorë mbrojtës ndaj rrezeve të dëmshme të diellit.

Produkti është i testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban 20 përbërës të dëmshëm për lëkurën.

*30ml

Kremi të përdoret në rutinën e mbrëmjes në hapin e fundit të saj, duke e sugjeruar pas tonerit, serumit dhe kremit hidratues të natës.  në zonën rreth syve niseni aplikimin nga cepi i syrit duke e masazhuar lehtësisht. Nëse është hera e parë që e përdorni retinol, sugjerohet të niset dalëngadalë, duke e filluar 1 herë në javë derisa lëkura të mësohet dhe më pas me një frekuencë të përditshme. Mos e përdorni në të njëjtën rutinë me acide eksfoliuese (AHA, BHA, PHA, LHA etj,.). Gjithmonë në mëngjes të shoqërohet me krem me faktorë mbrojtës ndaj rrezeve të dëmshme të diellit.

Sugjerim: Për të shangur çdo efekt anësor, si: tharja e lëkurës, përpara se të aplikoni kremin me retinol vendosni një krem hidratues dhe me konsistencë të plotë për zonën rreth syve, si psh.: BENTON Fermentation Eye Cream. Më pas aplikoni kremi SOME BY MI Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream.

Përbërësit "magjik"

Retinol (0.1%), kolagjen, peptide, niacinamide, acid hialuronik, panthenol, trehalose

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Polysorbate 60, Niacinamide, Methylpropanediol, Cetyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Centella Asiatica Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Artemisia Capillaris Extract, Ganoderma Lucidum (Mushroom) Stem Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Panthenol, BHT, Cyclopentasiloxane, Steareth-21, PEG-10 Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polyacrylamide, Steareth-2, Isohexadecane, Carbomer, Hydroxyacetophenone, C13-14 Isoparaffin, Tromethamine, Palmitic Acid, Polyquaternium-51, Stearic Acid, Polysorbate 20, Retinol(0.1%), Ethylhexylglycerin, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-10 Myristate, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Hydroxyethylcellulose, Glycosyl Trehalose, Beta-Glucan, Glyceryl Polymethacrylate, Laureth-7, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Adenosine, Raffinose, Dipotassium Glycyrrhizate, Lecithin, Tocopherol, Pentylene Glycol, BHA, Myristic Acid, Tranexamic Acid, Propanediol, Dipropylene Glycol, Disodium Phosphate, Caprylyl Glycol, Collagen, Madecassic Acid, Biosaccharide Gum-1, Asiaticoside, Sodium Palmitoyl Proline, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Asiatic Acid, Glutathione, Retinal, Madecassoside, Sodium Phosphate, Ferulic Acid, Acetyl Hexapeptide-8, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tetrahydropiperine, Phloretin, Arginine, Fragrance

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

SOME BY MI Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream

1,600 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI