SOME BY MI  V10 Hyal Air Fit Sunscreen, është krem dielli, i krijuar me kompleksin e patentuar V10 Hyal, që përmban dhjetë lloje të ndryshme vitaminash dhe acid hialuronik për të zbutur dhe rikthyer lagështinë e lëkurës, duke ofruar mbrojtje të fuqishme SPF50+ PA++++ kundër rrezeve UV. Ky krem përmban gjithashtu 3 përbërës me efekt qetësues si: centella asiatica, ekstrakte të çajit jeshill dhe ekstrakt luledielli për të mbrojtur lëkurën nga dëmtimet e radikaleve të lira dhe irritimet. Ndërsa, përbërja me niacinamide, ndihmon në minimizimin e poreve dhe njëtrajtësimin e të lëkurës duke ndihmuar në zbehjen e njollave kafe. Ky krem përmban filtra kimik dhe është i testuar klinikisht për të shmangur rrezet e dëmshme të diellit UV, pa lënë aspak njollë të bardhë mbi lëkurë. Ka konsistencë të lehtë, madje me efekt freskues për ditët shumë nxehta në plazh apo ato shumë aktive në qytet!

Formula e tij është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, fragrancë artificiale dhe vajra esencialë. 

*50ml

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

V10 Hyal, centella asiatica, ekstrakte të çajit jeshill dhe ekstrakt luledielli, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Homosalate, Octocrylene, Octisalate, Avobenzone, Butyloctyl Salicylate, Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol, Dipropylene Glycol, Cetearyl Glucoside, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Sorbitan Olivate, Polymethylsilsesquioxane, Niacinamide, Benzyl Glycol, Glyceryl Stearate SE, Butylene Glycol, Panthenol, Arginine, Carbomer, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydroxypropyl Methylcellulose Stearoxy Ether, Centella Asiatica Extract, Camellia Sinensis Leaf Water, Tocopherol, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Bambusa Vulgaris Leaf Extract, Oldenlandia Diffusa Extract, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Extract, Yeast Extract, Limonia Acidissima Extract, Sodium Hyaluronate, Propanediol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Glycerin, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Caprylyl Glycol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Biotin, Cyanocobalamin, Ascorbic Acid, Folic Acid, Thiamine HCl, Riboflavin, Pyridoxine, Fragrance, Citral, Benzyl Salicylate, Linalool, Limonene

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

 

SOME BY MI V10 Hyal Air Fit Sunscreen

1,700 ALL 2,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI