SOME BY MI Glow Luminous Ampoule Mask, janë maskat më të reja të koleksionit "Koral Secrets" nga marka më inovative dhe e pëlqyer SOME BY MI. Këto maska pëlhure me fibra celuloze janë të zhytura dhe njomura në sasi të bollshme esence duke adresuar çdo problematikë të lëkurës tuaj. Vijnë në tre variante të ndryshme për të adresuar: dehidratimin, aknet dhe shenjat e hiperpigmentimit.

 

Real Tea Tree Calming Glow Luminous Ampoule Mask

Formulimi me Tea Tree qetëson irritimin e lëkurës, dhe trajton intensivisht aknet duke mundësuar minimizimin e çdo inflamacioni.

 

Real Hyaluron Moisturizing Glow Luminous Ampoule Mask

Formulimi me acid hyaluronik ndihmon në luftën kundër shenjave pre-mature të moshës, siç janë: dehidratimi, lëshimi i lëkurës, vijat dhe rrudhat.

 

Real Diamond Brightening Glow Luminous Ampoule Mask

Formula e tij e pasur përmban pluhur diamanti për të përmirësuar tonin e lëkurës dhe për të sjellë një ndjesi më të butë dhe të njëtrajtshme. 

 

Formulimi i tyre është hipoalergjik, jokomedogjenik, i testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon dhe vajra esencial.

 

*25g

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Lista e plotë e përbërësve

 

Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethylcellulose, Glycerin, Arginine, Carbomer, Disodium EDTA, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate, Dipotassium Glycyrrhizate, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Glycereth-26, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Allantoin, Anhydroxylitol, Laminaria Japonica Extract, Pentylene Glycol, Panthenol, Aspartic Acid, Glucose, Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract, Histidine, Xylitylglucoside, Hexylene Glycol, Tyrosine, Dioscorea Japonica Root Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Coptis Chinensis Root Extract, Threonine, Ethylhexylglycerin, Methionine, Xanthan Gum, Cinnamomum Cassia (Cinnamon) Bark Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (10ppm), Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Glutamic Acid, Citronellol, Pearl Extract, Methylpropanediol, Lysine, Linalool, Sodium Acetylated Hyaluronate (1ppm), Artemisia Princeps Leaf Extract, Limonene, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Dipropylene Glycol, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil, Cysteine, Hyaluronic Acid, Trehalose, Serine, Proline, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Leucine, Glycine, Boswellia Serrata Resin Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Diamond Powder (100ppb), Salix Alba (Willow) Bark Extract, Geraniol, Isoleucine, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, 000ppm), Alanine, Oxygen, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Phenylalanine, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract (10, PVM/MA Copolymer, Sodium Hyaluronate (300ppm), Xylitol, Hydroxyacetophenone, Valine, Pelargonium Graveolens (Geranium) Flower Oil, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

SOME BY MI Glow Luminous Ampoule Mask

200 ALL 400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI