Pas përdorimit të serumit SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Serum, siç e thotë edhe vetë emri i tij, do të arrini të keni një lëkurë që do të shkëlqejë dhe kështu do të merrni komplimente pafund! Falë formulës së tij me 3% vitaminë C dhe 75% filtrat i fermentuar i Galactomyces (me origjinë nga majaja), ky serum do t’ju ndihmojë në heqjen e njollave, dhe njëkohësisht do të hidratojë dhe rrisë elasticitetin e lëkurës suaj.

Formula e tij nuk përmban: paraben, aromë artificiale, ngjyrues artificial, sulfat, produkte me prejardhje shtazore, silikon, dhe vaj mineral.

 *30ml

Përdoreni pas tonerit. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe qafë derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Evitoni zonën rreth syve. Për të maksimizuar efektin dhe për të parandaluar oksidimin e produktit, mbajeni në një vend të freskët dhe të errët. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Aplikoni krem mbrojtës ndaj diellit me SPF50+.

Përbërësit "magjik"

vitaminë C e pastër, galactomyces

Lista e plotë e përbërësve

Galactomyces Ferment Filtrate (75%),Dipropylene Glycol,Glycerin,Ascorbic Acid (30,000ppm),Butylene Glycol,1,2-Hexanediol ,Niacinamide,Tromethamine, Water,Trehalose,C12-14 Pareth-12,Allantoin,Hydroxyethylcellulose,Xanthan Gum ,Ethylhexylglycerin,Adenosine,Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil,Hydrogenated Lecithin,Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer ,Sodium Hyaluronate,Pvm/Ma Copolymer ,Polyglyceryl-10 Stearate,Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil,Panthenol,Sodium Ascorbyl Phosphate (25pmm),Phenylethyl Resorcinol,Propolis Extract,Aronia Melanocarpa Fruit Extract,Bambusa Vulgaris Extract,Aspalathus Linearis Extract,Saccharide Hydrolysate,Maltodextrin,Ficus Carica (Fig) Fruit Extract,Phoenix Dactylifera (Date) Fruit Extract,Tuber Magnatum Extract,Pyridoxine,Houttuynia Cordata Extract,Folic Acid,Biotin,Opuntia Ficus-Indica Extract,Opuntia Coccinellifera Fruit Extract,Caprylic/Capric Triglyceride,Adansonia Digitata Seed Extract,Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate,Sparassis Crispa Extract,Calendula Officinalis Flower E Tract ,Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract,Tocopherol,Cyanocobalamin,Vaccinium Myrtillus Fruit Extract,Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract,Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract,Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract,Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract,Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract,Euterpe Oleracea Fruit Extract,Spirulina Maxima Extract,Thiamine Hcl,Linoleic Acid,Inositol,Astaxanthin,Caramel,Linalool,Limonene

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

Customer Reviews

Based on 3 reviews Write a review

SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Serum

1,800 ALL 2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI