Riktheni shkëlqimin dhe shëndetin e lëkurës tuaj me Beta Panthenol Repair Toner nga SOME BY MI. Ky tonik i jashtëzakonshëm qetësues dhe riparues përmban Beta-Panthenol™️, një përzierje e patentuar e D-panthenolit dhe beta-sitosterolit, forcon barrierën e lëkurës, përmirëson hidratimin dhe redukton inflamacionin, duke e bërë lëkurën të duket më e re dhe e rigjallëruar. Me një përqendrim 3.10% - 3.80% të niacinamideve ky toner ndihmon në tkurrjen e madhësisë së poreve dhe trajtimin e hiperpimentimit post-akne. Ndërsa, përmbajtja e ceramideve forcon dhe zbut barrierën e lëkurës, duke mbushur boshllëqet dhe përmirësuar hidratimin. Adenozina nga ana tjetër ndihmon në reduktimin e rrudhave të thella dhe përmirësimin e elasticitetit të lëkurës, duke synuar zonat më dinamike si balli dhe cepat e syve. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht të thatë dhe dehidratuar.

Formula e tij është pa fragrancë dhe ngjyrues artificial, dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: paraben, sulfate, produkte shtazore, vaj mineral dhe silikon.

*150ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

Përbërësit "magjik"

Beta-Panthenol™️ (D-panthenol & beta-sitosterol), niacinamide, keramide, adenozinë

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Propanediol, Methylpropanediol, Niacinamide, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Panthenol (10,000 ppm), Betaine, C12-14 Alkes-12, Caprylic/Capric Triglycerin Lide, Trehalose, Ceramide NP, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Idrogenated Lecithin, Dipropylene Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Allantoin, Xylitol, Glyceryl Glucoside, Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Rosa Damask Rose Water, Beta-Glucan, Sodium Citrate, Pyrus Communis Fruit Extract, Prunus Domestica Extract, Sorbitan Olivate, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Cetearyl Olive, Citric Acid, Sodium Phytate, Hedera Helix Leaf/Stem Extract, Glucose, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Beta-Sitosterol (750ppb), Bifida Fermentation Lysate, Lactococcus Fermentation Lysate, Lactobacillus Fermentation Lysate, Phytosterol, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate

 

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

Customer Reviews

No reviews yet Write a review

SOME BY MI Beta Panthenol Repair Toner

1,600 ALL 2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI