SOME BY MI AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner është një nga produktet më të preferuara në Korenë e Jugut, i shitur çdo 3 sekonda! Nga vetë emërtimi kuptohet që përmban 3 lloje të ndryshme eksfoliantësh kimik, si AHA, BHA, PHA, pa harruar ekstraktin e frutit të Papaya-s dhe Witch Hazel, që nxit ripërtëritjen e qelizave. AHA, largon qelizat e vdekura. BHA, pastron thellësisht poret nga sebumi i tepërt. PHA, mban lagështinë e duhur dhe forcon barrierën e lëkurës. Gjithashtu, uji i ekstraktuar nga bima e Pemës së Çajit, lufton aknet dhe ul inflamacionin. Nga ana tjetër, adenosine dhe niacinamide e ushqejnë lëkurën me hidratim. Produkti është i testuar dermatologjikisht, sidomos për lekurën e ndjeshme.

Formula e tij është e pa testuar në kafshë dhe nuk përmban: alkool, sulfate, aromë artificiale, ngjyrues artificial, paraben, vaj mineral, silikon.
Niveli i pH është 5.5.

 *150ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë dhe qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Shmangni zonën rreth syve dhe buzëve. Prisni 10-25 min. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës. Këshillohet të përdoret në mbrëmje, dhe në ditën pasardhëse të aplikohet krem mbrojtës ndaj diellit me SPF 30+.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt i vajit të Pemës së Çajit (Tea Tree), AHA, BHA, PHA

Lista e plotë e përbërësve

Water, Quaternium-60, Propylene Glycol, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Cellulose, Citron Extract (20,000 ppm), Dipropylene Glycol, Carbomer Water(Carbomated Water), Water (Glacier Water), Nelumbo Nucifera Flower Extract, Coptis Japonica extract, Niacinamide (1,000 ppb), Panthenol, Arbutin, Ascorbyl Glucoside, Glutathione, (-)-alpha-bisabolol, Menadione, Tocopherol, Ascorbic Acid, Biotin, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Cyanocobalamin, Butylene Glycol, Lactobionic Acid, 1,2-Hexanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Fragrance, Limonene

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

SOME BY MI AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner

1,400 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI