Pas suksesit në Korenë e Jugut, dhe më pas globalisht, të tonerit SOME BY MI AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner, duke u shitur në çdo 3 sekonda, marka ka prodhuar serumin e kësaj linje: SOME BY MI AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Serum. Serumi ka 2 variante, ku në koleksionin tonë kemi zgjedhur variantin SOME BY MI AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Serum Light. Ky serum ka një formulim të lehtë, duke ju adresuar lëkurës së yndyrshme, yndyrshme-dehidratuar, dhe me tendencë akneike. Përbërja e tij do të qetësojë irritimet e lëkurës, do të shpërbëjë sebumin dhe qelizat e vdekura, do të zbehë hiperpigmentimin, duke nxjerrë në pah një lëkurë të re. Përmbajtja e tij e veçantë, konsiston në përbërës, si: 73% ekstrakt të pemës së çajit, me veti antibakteriale, anti-mykotike dhe anti-inflamatore; Truecica (centella asiatica), që njihet për efektet e saj qetësuese ndaj çdo irritimi dhe skuqjeje të lëkurës; 2% niacinamide, një përbërës shumë i njohur për vetitë e tij kundër njollave në lëkurë, dhe parandalimit të krijimit të vijave të holla dhe rrudhave. Nga ana tjetër acidi laktik (AHA), acidi salicilik (BHA), dhe acidi laktobioniok (PHA), janë acidet më të njohura për eksfolimin e lëkurës, sebumit dhe heqjen e çdo papastërtie mbi lëkurë. Dhe së fundmi, ekstrakt mugwort, një bimë e gjelbër, e pasur me vitaminë E, me efekte të fuqishme qetësuese për lëkurën sensitive, me tendencë akneike dhe asaj të dehiratuar! Kush do i thotë jo përdorimi të këtij serumi?!

Formula e tij nuk përmban 20 përbërës të dëmshëm, dhe carcinogen, paraben, aromë dhe fragrancë artificiale.

*50ml

Pas pastrimit të lëkurës dhe vendosjes së tonerit, aplikoni serumin 3-4 sprucime në fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Me pas vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. 

Përbërësit "magjik"

AHA, BHA, PHA, ekstrakt nga pema e çajt, Truecica (centella asiatica), niacinamide, ekstrakt nga bima mugwort

Lista e plotë e përbërësve

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water (73%), Centella Asiatica Extract (15%), Dipropylene Glycol, Niacinamide, Houttuynia Cordata Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Pimpinella Anisum (Anise) Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Hydroxyethyl Urea, Allantoin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Arginine, Salicylic Acid (50ppm), Tremella Fuciformis Polysaccharide, Lactobionic Acid (100ppm), Citric Acid (100ppm), C12-13 Pareth-9, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Sclerotium Gum, Algin, Water, 1,2-Hexanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

SOME BY MI AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Serum Light

2,500 ALL 2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI