Vuani nga aknet hormonale, aknet e shkaktuara nga stresi, sebumi i tepërt apo qelizat e vdekura, ose nga pastrimi i pamjaftueshëm i poreve dhe lëkurës? SOME BY MI - AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Acne Clear Foam është zgjidhja e përsosur për ju. Ky pastrues efikas pastron thellësisht sebumin, qelizat e vdekura dhe mbetjet në pore, duke e lënë lëkurën të pastër. Dhe kjo falë formulimi të fuqishëm me tre lloje përbërës aktivë si: AHA, BHA, PHA.  Por nuk mbaron me kaq! Formula e këtij larësi përmban gjithashtu ekstrakt të frutit së Papaya-s i cili nxit ripërtëritjen e qelizave dhe ekstrakt i bimës Witch Hazel i cili qetëson dhe pastron lëkurën, duke reduktuar skuqjen dhe irritimin. Ky larës përmban gjithashtu 160,200 ppm të formulës së patentuar Truecica™, e cila përmban një kombinim të fuqishëm të ekstrakteve të mugwort, pemës së çajit dhe centella asiatica (cica). Këto përbërës qetësojnë dhe riparojnë lëkurën, duke reduktuar inflamacionin dhe ndihmuar në shërimin e akneve. Ky larës përshtatet me të gjitha tipet e lëkurës, dhe është special për atë të yndrshme dhe sensitive!

Formula e tij është pa fragrancë dhe ngjyrues artificial, dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: paraben, sulfate, produkte shtazore, vaj mineral dhe silikon.

*120ml

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

Përbërësit "magjik"

AHA, BHA, PHA , ekstrakt të frutit së Papaya-s, ekstrakt i bimës Witch Hazel, Truecica™

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Centella Asiatica Extract, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lauric Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Lauryl Betaine, Butylene Glycol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Beeswax, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Potassium Cocoyl Glycinate, Salicylic Acid (5,000Ppm), Dipropylene Glycol, Sodium Chloride, Hydroxyacetophenone, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Calamine, Gluconolactone (10Ppm), Dipotassium Glycyrrhizate, Citric Acid (10Ppm), Artemisia Vulgaris (Mugwort) Extract, Madecassoside, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

Customer Reviews

No reviews yet Write a review

SOME BY MI AHA,BHA,PHA 30 Days Miracle Acne Clear Foam

1,150 ALL 1,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI