Qoftë në pjesën e poshtme të kraharorit, gjoksit, qafës apo shpinës, shpërthimet e akneve në trup janë të zakonshme dhe të bezdisshme. Lajmi i mirë? Trajtimi i tyre mund të arrihet me disa ndryshime të thjeshta në stilin e jetës, si përdorimi i peshqirëve të pastër si BENTON Hanji Body Wash Towel
dhe më e rëndësishmja përfshirja e një larësi të fuqishëm në rutinën tuaj, si SOME BY MI AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Acne Clear Body Cleanser. Ky larës qetëson irritimet e lëkurës, shpërbën sebumin dhe qelizat e vdekura, dhe zbeh hiperpigmentimin, duke nxjerrë në pah një lëkurë të re dhe të freskët. Me përbërës si houttuynia cordata dhe Truecica™️ (centella asiatica), që njihen për efektet e tyre qetësuese ndaj irritimeve dhe skuqjeve, ky larës ofron një kujdes të plotë për lëkurën tuaj. Për më tepër, acidet eksfoliuese si acidi laktik (AHA), acidi salicilik (BHA), dhe acidi laktobionik (PHA) pastrojnë thellësisht lëkurën, largojnë sebumin dhe papastërtitë, duke lënë pas një lëkurë të pastër.
Formula e tij nuk përmban 20 përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: vaj mineral, silikon, benzyl alcohol, ethanol, ngjyrues artificial, etj,. Gjithashtu ka kaluar të gjitha testet kundër irritimit të lëkurës.

*400gr

Masazhojeni butësisht mbi lëkurën e lagur me duar ose sfungjer trupi, dhe më pas shpëlajeni.

Përbërësit "magjik"

houttuynia cordata, Truecica™️ (centella asiatica), acid laktik (AHA), acid salicilik (BHA), acid laktobionik (PHA)

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Glycerine, Centella Asiatica, Palmitic Acid, Stearic Acid, Loachic Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Laurilvetane, Butylene glycol, PEG-100Stearate, Glyceryl Stearate, Beeswax, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Potassium Cocoyl Glycinate, Salicylic Acid, Dipropylene Glycol Dibenzoate, Sodium Chloride, Hydroxyacetophenone, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Calamine, Gluconolactone, Citric Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Artemisia Princeps Extract, Madecasso Side, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

SOME BY MI AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Acne Clea Body Cleanser

1,700 ALL 2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI