Xheli multifunksional i sapo dalë në treg SOME BY MI AHA, BHA, PHA 14 Days Super Miracle Spot All Kill Cream vjen ekskluzivisht në KORAL SECRETS! Ky krem është një "mrekulli" për trajtimin e akneve në vetëm 14 ditë! Formulimi i këtij kremi me përbërësit aktiv AHA, BHA & PHA ndihmon në trajtimin e akneve dhe largimin e qelizave të vdekura të lëkurës, duke forcuar dhe shëruar barrierën mbrojtëse të lëkurës. Nga ana tjetër formulimi me ekstrakt të pemës së çajit ka veti të fuqishme anti-inflamatore dhe antibakteriale. E ky përbërës tashmë njihet për vetitë e tij të kurimit të akneve aktive, duke minimizuar inflamacionin pa lënë aspak shenjë apo njollë. Ndërsa formulimi me ekstrakt të bimës centella asiatica minimizom vatrat e skuqura dhe sensitivitetin. Ky krem mund të përdoret jo vetëm për aknet e inflamuara, por edhe për shenjat e mbetura post akne, falë formulimit që përmban me niacinamide. Këto të fundit njëtrajtësojnë tonin e lëkurës, tkurrin poret. Nëse mendoni se pas përdorimit të tij do ta ndjeni lëkurën të thatë, e keni gabim sepse ky krem përmban panthenol dhe acid hialuronik, të cilët janë "mbretërit e hidratimit" dhe depërtojnë në të gjitha shtresat e lëkurës. Por nuk mbaron këtu... Ky krem përveçse trajton problematikat e sipërpërmëndura ndihmon edhe në minimizimin e vijave të holla dhe rrudhave, falë formulimit me adenosine, acid citric dhe lactobionic. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban 20 përbërës kimikat që shkaktojnë probleme në lëkurë, dhe: si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë articiale.

*30ml

Pasi të keni pastruar lëkurën dhe vazhduar me hapat e tjerë bazik, si aplikimi i tonerit dhe serumit, vendoseni trajtimin topik në zonat e irrituara ose në gjithë fytyrën dhe përhapeni butësisht për një përthithje sa më të mirë.

Përbërësit "magjik"

AHA, BHA, PHA, ekstrakt i pemës së çajit, ekstrakt centella asiatica, niacinamide, panthenol, acid hialuronik, allantoin, 

Lista e plotë e përbërësve

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water (500,000ppm), Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (250,000ppm), Glycerin, Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Panthenol, Artemisia Princeps Leaf Extract, Lavandula, Angustifolia (Lavender) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Origanum Vulgare Flower/Leaf/Stem Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Sodium Hyaluronate, Saccharide Isomerate, Fructan, Salicylic Acid (500ppm), Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Allantoin, Protease, Lipase, Adenosine, Lactobionic Acid (300ppm), Citric Acid (100ppm), Sorbitan Oleate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Polyisobutene, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, 1,2-Hexanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

SOME BY MI AHA, BHA, PHA 14 Days Super Miracle Spot All Kill Cream

1,600 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI