TSUBAKI Premium Volume & Repair Shampoo është produkti ideal për ata që kërkojnë të japin volum dhe të riparojnë flokët e dëmtuar. Kjo shampo përmban vajin e famshëm Tsubaki, i cili është i pasur me acid oleik dhe vitamina A, B, D, dhe E. Ky vaj i mrekullueshëm, i ekstraktuar nga bima Camellia, ofron hidratim të thellë, shkëlqim dhe parandalon humbjen e lagështisë nga flokët. Përveç vajit Tsubaki, kjo shampo përmban edhe përbërës të tjerë të fuqishëm si proteina e mëndafshit të hidrolizuar, e cila ndihmon në rritjen e elasticitetit dhe fortësisë së flokëve. Këta përbërës zbusin dhe ushqejnë flokët e thatë nga rrënja, duke i bërë flokët tuaj më të butë, të shëndetshëm dhe plot volum. 

Produkti është i testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për acarimin e skalpit. 

*490ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Dimethicone, Fragrance, Trihydroxystearin, Caprylyl Glycol, Babassuamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, PPG-3 Caprylyl Ether, Polyquaternium-10, Polyquaternium-67, Pentasodium Pentetate, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Acacia Senegal Gum, Sodium Carbonate, Laureth-4, Laureth-23, Adansonia Digitata Fruit Extract, Glycerin, Phenoxyethanol, C12-15 Pareth-3, Hydroxypropyl Methylcellulose, Peat water, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Hydrolyzed Collagen, Hexylene Glycol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Hydrolyzed Keratin, Freesia Refracta Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Arginine, 1,2-Hexanediol, Sodium Hydroxide, Aspartic Acid, PCA, Glycine, Alanine, Potassium Sorbate, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Histidine, Phenylalanine, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Linalool, Limonene

SHISEIDO është një kompani multinacionale japoneze, e themeluar në vitin e largët 1872. Cilësohet si një ndër kompanitë më të vjetra në botë në Industrinë e Bukurisë dhe renditet si kompania e pestë më e madhe në mbarë globin. Tashmë SHISEIDO shikohet si një institucion për përkujdesjen ndaj lëkurës dhe si një lider në kërkimet shkencore në fushën e dermatologjisë.

SHISEIDO TSUBAKI Premium Volume & Repair Shampoo

1,600 ALL 2,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI