SHISEIDO SEA BREEZE Face & Body Sheet, janë ideale për ditët e nxehta të verës dhe për ata që janë gjithmonë në lëvizje. Këto peceta japoneze largojnë djersën, sebumin dhe papastërtitë me një prekje të vetme, duke lënë një aromë të freskët dhe të këndshme që zgjat për orë të tëra. Pecetat janë të mëdha dhe të trasha, perfekte për fshirjen e fytyrës dhe trupit, dhe përmbajnë përbërës që pastrojnë, hidratojnë dhe mbrojnë lëkurën pa shkaktuar tharje apo irritim. Aroma e lehtë i bën ato akoma më të këndshme, duke ju dhënë një ndjesi energjie dhe freskie. Mund t’i mbani me vete në çantë, në makinë, ose në zyrë, duke ju ofruar mundësinë të ndiheni të freskët dhe të pastër kudo dhe kurdo.

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për flokët, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artifical

 

*30 copë (200mmx250mm)

Hapeni nga pjesa OPEN dhe nxirreni një fletë dhe aplikojeni në zonë e trupit që ju dëshironi.

Mund të përdoret në të gjithë trupin, duke përfshirë sqetullat, krahët, qafën, gjoksin, shpinën, këmbët, fytyrën, skalpin dhe flokët.

Përbërësit "magjik"

acid laktik, 

Lista e plotë e përbërësve

Water, ethanol, DPG, menthol, sodium lactate, lactic acid, Madonna lily root extract lavender flower extract, PPG-20 decyltetradeceth-10, EDTA-3Na, BG, tocopherol fragrance

SHISEIDO është një kompani multinacionale japoneze, e themeluar në vitin e largët 1872. Cilësohet si një ndër kompanitë më të vjetra në botë në Industrinë e Bukurisë dhe renditet si kompania e pestë më e madhe në mbarë globin. Tashmë SHISEIDO shikohet si një institucion për përkujdesjen ndaj lëkurës dhe si një lider në kërkimet shkencore në fushën e dermatologjisë. 

SHISEIDO SEA BREEZE Face & Body Sheet

1,000 ALL 1,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI