Nëse jeni ndër ata që gjithmonë kërkojnë produktet më të mira për kujdesin e flokëve, atëherë kemi sjellë maskën e duhur për ju. SHISEIDO Fino Premium Touch Mask, është maska më virale dhe e pëlqyer falë rezultateve të menjëhershme që ajo ofron. Kjo maskë siguron flokë të butë dhe të shndritshëm, duke ofruar gjashtë përfitime kryesore si: hidratim të thellë, kontroll të niveleve të lagështisë, forcim të rrënjës së flokut, shkëlqim, ruajtjen e ngjyrës së flokëve dhe zbutje. Formulimi me Royal Jelly EX™️, është kompleksi i cili siguron hidratimin e thellë të flokut ndërsa Fitosteril Trehalozë + Sorbitol ndihmon në kontrollin e nivelit të lagështisë së skalpit. Nga ana tjetër, përbërësit si, PCA, Fitosteri, Lipidure EX dhe squalane + Dimethicone ndihmojnë në përforcim, riparim dhe shkëlqim e flokut. Por, nuk mbaron me kaq! Një tjetër përbërës kyersor i maskës është edhe acidi glutamik, i cili ndihmon në ruajtjen e ngjyrës së bojës nëse floku është i lyer. Gjithashtu, ja vlen të përmendet që maska ka një aromë të këndshme lulesh për të ofruar një përvojë të plotë në kujdesin e flokëve.

Për të përfituar një efekt maksimal, sugjerojmë që të përdoret së bashku me: SHISEIDO Fino Premium Touch Hair Oil

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për flokët, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artifical

*230g

Pas larjes me shampo, aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokut. Mbajeni për 10 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. 

*KËSHILLË: Për efekt më depërtues në flokë të dëmtuar sugjerojmë që mbas larjes me shampo të thani mirë flokun dhe më pas të aplikoni maskën duke e mbajtur 10 minuta. Më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. 

Përbërësit "magjik"

Royal Jelly EX™, Fitosteril Trehalozë + Sorbitol, PCA, Fitosteri, Lipidure EX  dhe squalane + Dimethicone, acid glutamik

Lista e plotë e përbërësve

water, sorbitol, dimethicone, hydrogenated rapeseed oil , isopentyldiol, behentrimonium chloride, amodimethicone, hydroxypropyl arginine lauryl/myristyl ether hcl, dihydroxyethyl stearyl propyl dimonium, glutamic acid, trehalose, squalane, steartrimonium chloride, peg-90m, pca, phytosteryl/octyldodecyl lauroyl glutamate, hydrolyzed wheat protein, polyquaternium-64, hydrolyzed wheat powder starch, royal jelly extract, isopropyl alcohol, cetyl alcohol, octyldodecanol, alcohol, propylene glycol, butylene glycol, tocopherol, phenoxyethanol, sodium benzoate, fragrance, ci 15985

SHISEIDO është një kompani multinacionale japoneze, e themeluar në vitin e largët 1872. Cilësohet si një ndër kompanitë më të vjetra në botë në Industrinë e Bukurisë dhe renditet si kompania e pestë më e madhe në mbarë globin. Tashmë SHISEIDO shikohet si një institucion për përkujdesjen ndaj lëkurës dhe si një lider në kërkimet shkencore në fushën e dermatologjisë. 

SHISEIDO FINO Premium Touch Hair Mask

1,400 ALL 2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI