SHISEIDO ANESSA Night Sun Care Serum është një serum multifunksional që kombinon mbrojtjen nga rrezet UV gjatë ditës dhe rikuperimin e lëkurës së dëmtuar nga rrezet UV gjatë natës. Përmban niacinamide dhe dipotassium glycyrrhizate, të cilat janë përbërës aktivë që ndihmojnë në zvogëlimin e dëmeve të shkaktuara nga rrezet UV dhe në përmirësimin e strukturës së lëkurës. Përveç kësaj, serumi përmban ekstrakte si aloe vera, çaj jeshil dhe angelica keiskei, të cilat forcojnë barrierën e lagështisë së lëkurës dhe ndihmojnë në ruajtjen e hidratimit të lëkurës gjatë gjithë ditës. Acidi glutamik është një tjetër përbërës i përfshirë për të siguruar hidratim shtesë dhe për të mbajtur lëkurën të qetë dhe të freskët. Përzierja e ekstrakteve bimore në këtë serum siguron edhe efekte qetësuese dhe mbrojtjeje për lëkurën. Një tjetër veçori e këtij serumi është që absorbohet shpejt në lëkurë dhe nuk lë aspak ndjesi ngjitëse. Aroma e tij është e freskët, me nuanca të bimëve dhe livandos, duke e bërë një zgjedhje të shkëlqyer për ata që kërkojnë një produkt të përshtatshëm për përdorim gjatë ditës dhe natës për të përmirësuar pamjen dhe shëndetin e lëkurës.


Formula e tij është hipoalergjike dhe nuk përmban: paraben, aromë artificiale, ngjyrues artificial.

 *180gr

Pasi të keni larë fytyrën ose pasi të keni bërë banjë, Aplikoni një sasi të përshtatshme dhe përhapeni në zonat që ekspozohen lehtësisht ndaj rrezeve UV, si fytyra, qafa dhe krahët.

Rekomandohet të përdoret pas locionit.

Përbërësit "magjik"

niacinamide, dipotassium glycyrrhizate, ekstrakte si aloe vera, çaj jeshil,  angelica keiskei, acid glutamik

Lista e plotë e përbërësve

Niacinamide*, dipotassium glycyrrhizinate*, Ashitaba extract, aloe extract (2), tea extract (1), tormentilla extract, D-glutamic acid, purified water, dipropylene glycol, concentrated glycerin, ethanol, liquid paraffin, methylpolysiloxane , cetyl 2-ethylhexanoate, methylphenyl polysiloxane, self-emulsifying glyceryl monostearate, carboxyvinyl polymer, polyoxyethylene glyceryl isostearate, polyoxyethylene (17) polyoxypropylene (4) dimethyl ether, potassium hydroxide, Erythritol, polyoxyethylene (14) polyoxypropylene (7) dimethyl ether, xanthan gum, acrylic acid/alkyl methacrylate copolymer, l-menthyl glyceryl ether, 1,3-butylene glycol, rosemary oil, disodium edetate, Lavender oil, macadamia nut oil fatty acid phytosteryl, sodium pyrosulfite, phenoxyethanol, fragrance * indicates "active ingredients" indicates "other ingredients"

SHISEIDO është një kompani multinacionale japoneze, e themeluar në vitin e largët 1872. Cilësohet si një ndër kompanitë më të vjetra në botë në Industrinë e Bukurisë dhe renditet si kompania e pestë më e madhe në mbarë globin. Tashmë SHISEIDO shikohet si një institucion për përkujdesjen ndaj lëkurës dhe si një lider në kërkimet shkencore në fushën e dermatologjisë. Pjesë e saj është dhe ANESSA, markë e krijuar në vitin 1992 dhe e specializuar në mbrojtjen kundër rrezeve të diellit. Në formulimet e produkteve të saj bashkohen teknologjia e fuqishme e bllokimit të rrezeve të dëmshme UV dhe 50% përbërës të përkujdesjes ndaj lëkurës. Kjo markë krenohet me faktin se ka mbajtur numrin 1 të shitjeve të kremrave mbrojtës ndaj diellit për 19 vjet rradhazi. ANESSA është e përfshirë në fushata sociale duke zhvilluar seminare për përdorimin e duhur të produkteve të mbrojtjes ndaj diellit dhe klasa edukative në shkollat fillore për të rritur ndërgjegjësimin e dëmeve që shkaktojnë rrezet ultraviolet. Gjithashtu, ajo ofron si donacion produktet e saj për pacientët që vuajnë nga sëmundja e hipersensitivitetit ndaj rrezatimit UV dhe mbështet atletët e sporteve që zhvillohen në ambjente të hapura.

SHISEIDO ANESSA Night Sun Care Serum

4,200 ALL 5,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI