Dëshironi të keni flokë sa më të shkrifët dhe të mëndafshtë, që rriten të shëndetshëm, duke e mbajtur skalpin gjithmonë të freskët dhe të pastër nga yndyra e tepërt dhe sebumi? Dr.FORHAIR ofron zgjidhjen e saj me linjën: Dr.FORHAIR Shampo Folligen. Pjesë e kësaj linje është shampoo Dr.FORHAIR Shampo Folligen Silk, me formulë vegane, pa përmbajtje silikoni dhe sulfatesh, dhe e formuluar vetëm me ekstrakte natyrale bimore, dhe kompleksin e patentuar Folligen Complex ™.  Një kompleks i patentuar, me tre përbërës kryesor si: Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit) të cilët sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore në lëkurën e skalpit si edhe ndihmojnë në rritjen e flokut, duke parandaluar edhe rënien! Gjithashtu, formulimi i saj përmban ujë torfe, keratinë dhe kolagjen për të rritur elasticitetin e skalpit, për të kontrolluar prodhimin e sebumit si edhe për të ruajtur nivelin e pH natyral të lëkurës. Nga ana tjetër 20 lloje të aminoacideve do t'ju mbrojnë flokët nga djegia e përdorimit të pajisjeve stiluesesi: tharësja e flokëve, pjastra etj. E përshtatshme për flokë të dëmtuar dhe të thatë. 

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*500ml/300ml/70ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

Ujë torfe, keratinë, kolagjen 20 lloje të aminoacideve 

Lista e plotë e përbërësve

Water Sodium Chloride Disodium Laureth Sulfosuccinate Glycerine Sodium C14-16 Olefin Sulfonate Sodium Lauroyl Methylaminopropionate Lauryl Betaine TEA-Cocoyl Glutamate Disodium Cocoyl Glutamate Sea Salt Potassium Cocoate Trihydroxystearin Caprylyl Glycol Polyquaternium-10 Menthol Potassium Cocoyl Glycinate Ethanol Salicylic Acid Dexpanthenol Tetradecene Citric Acid Hexadecene Chlorella Protothecoides Extract Propanediol Niacinamide Polyquaternium-7 Butylene Glycol Juglans Regia (Walnut) Shell Powder Sodium Benzoate Malt Extract 1,2-Hexanediol Hexanediol Glycine Methylpropanediol Serine Glutamic Acid Chlorella Protothecoides Aspartic Acid Leucine Milk Protein Extract Alanine Lysine Arginine tyrosinePhenylalanine Threonine Proline Valine Isoleucine Caprylic/Capric Triglyceride Histidine Serenoa Serrulata Fruit Extract Hydrolyzed Keratin Monarda Didyma Leaf Extract Cysteine Tryptophan Asparagine Glutamine Origanum Vulgare Leaf Extract Mentha Viridis (Spearmint) Extract Pentylene Glycol Dipropylene Glycol Lecithin Polysorbate 80 Melissa Officinalis Extract Ocimum Basilicum (Basil) Leaf Extract Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract Ceramide NP Biotin Silk Extract Methionine Ethylhexylglycerin Cetyl Hydroxyethylcellulose Rutin Palmitoyl Tripeptide-1 Palmitoyl Tetrapeptide-7 Phaseolus Lunatus (Green Bean) Seed Extract Fragrance Citral Linalool Hexyl Cinnamal Limonene

Dr. FORHAIR është një markë globale për kujdesin e kokës në konstante kërkimi për flokë të bukur dhe skalp të shëndetshëm! E themeluar në vitin 2014, Dr. FORHAIR është e përkushtuar të adresojë probleme të ndryshme të flokëve dhe kokës përmes programeve të kujdesit profesional të kuruar. Dr. FORHAIR ka 22 qendra për kujdesin e kokës, një sallon bukurie të specializuar në programet e avancuara të kujdesit të kokës dhe flokëve, dhe një laborator që fokusohet në kërkimin dhe zhvillimin e kujdesit të kokës/flokut të vendosur në Korenë e Jugut për të siguruar ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm. Dr. FORHAIR, e dinë se kujdesi i kokës është themeli për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Kështuqë, produktet e tyre janë formuluar me përbërës të dobishëm që premtojnë të nxjerrin në pah më të mirën e shëndetit, flokë të bukur me një skalp të shëndetshëm dhe të pastër!

 

 

 

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Dr.FORHAIR Shampo Folligen Silk

2,500 ALL 3,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI