ROVECTIN Skin Essentials Activating Treatment Lotion është një toner shumëfunksional që shërben për eksfolimin, hidratimin dhe qetësimin e lëkurës në një hap të vetëm. I përbërë nga ekstrakti i frutit të Papaya-s, një përbërës që largon qelizat e vdekura të lëkurës. Ndërkohë, 7 lloje acidesh hialuronik, me përmasa të ndryshme molekulash, penetrojnë deri në thellësi të saj duke i dhënë hidratimin e duhur. Gjithashtu, ekstrakti i kafeinës ndihmon në shfryrjen e ënjtjes në fytyrën tuaj. Në këtë mënyrë lëkura përgatitet dhe përthith më së miri produktet e tjera të rutinës.

Formula e këtij toneri është vegane dhe e pa testuar në kafshë. Nuk përmban: aromë artificiale, ngjyrues artificial, paraben, sulfat, produkte me origjinë shtazore, vaj mineral, vaj esencial, silikon. 

*180ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

Përbërësit "magjik"

acid hialuronik, ekstrakt i frutit Papaya, kafeinë

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Niacinamide, Sorbitol, Adenosine, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Panthenol, Arginine, Hyaluronic Acid, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Glycine Soja (Soybean) Sprout Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, 1,2-Hexanediol, Sodium Pca, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyethylcellulose, Trehalose, Sodium Polyglutamate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Disodium Edta

Marka koreane ROVECTIN lindi nga besimi i themeluesit të saj z.Lee, se një lëkurë e shëndetshme dhe e bukur ndikon në cilësinë e jetës, sepse lidhet drejtpërsëdrejti me vetëbesimin e gjithësecilit. Teksa shikonte motrën e tij që vuante nga sëmundja e kanceri, dhe lëkura e saj ishte irrituar dhe dehidratuar nga efektet anësore të kimioterapisë, ai krijoi markën e tij ROVECTIN. Filozofia e markës shprehet edhe nëpërmjet emrit që vjen nga fjala në latinisht “reverti” që do të thotë “kthim”, pra që të kthesh lëkurën në gjendjen fillestare. Fokusi i saj qëndron në zhvillimin e produkteve me efekt shërues dhe rigjenerues për barrierën e lëkurës. Prej formulës ekskluzive Repair Complex, ROVECTIN u bë marka më e besueshme e përkujdesjes ndaj lëkurës, si për pacientët, ashtu dhe për spitalet dhe dermatologët në të gjithë Korenë e Jugut. Linja “The Skin Essentials” përmban këtë formulim të veçantë në produktet e saj. Larësi ujor “Skin Essentials Conditioning Cleanser’, toneri “Skin Essentials Activating Treatment Lotion”, dhe vaji i fytyrës “Skin Essentials Barrier Repair Face Oil”, renditen me shumë krenari në koleksionin e Koral Secrets.

ROVECTIN Skin Essentials Activating Treatment Lotion

2,800 ALL 3,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI