Një tjetër gjetje inovative e ardhur nga K-Beauty është SPF50+ PA++++  kompakte cushion (e aplikueshme me sfungjer), që bën të mundur përthithjen sa më të mirë në lëkurë për një mbulim të plotë dhe mbrojtje maksimale. Birch Juice Moisturizing Sun Cushion SPF50+ PA++++  është versioni më i ri i markës më të pëlqyer ROUND LABI formuluar me filtra fizik (zinc oxide, titanium dioxide), e bën të përshtatshëm për lëkurë sensitive dhe bën të mundur mbrojtjen maksimale të rrezeve të dëmshme të diellit UV. Formula e saj përmban ekstrakt të thuprës së bardhë dhe acidit hialuronik për të ndihmuar në sigurimin e lagështisë thelbësore të lëkurës duke e mbrojtuar atë nga rrezet e dëmshme UV. Por kjo nuk është e gjitha! Ekstrakti i gjetheve të Aloe Vera, Ekstrakti i Leshterikëve, Ekstrakti i Luleve Viola Mandshurica, Ekstrakti i rrënjës së Ulmus Davidiana dhe Ekstrakti i rrënjës Dioscorea Japonica, ofrojnë njëkohësisht hidratim dhe qetësim të lëkurës së irrituar, sensitive dhe me tendencë akneike. Dhe për më tepër, ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sun Cushion SPF50+ PA++++ është testuar dhe verifikuar dermatologjikisht, si një produkt që nuk shkakton aspak irritim, kështu që ju mund të jeni të sigurt për përdorim të përditshëm!

Formula e tij është patestuar në kafshë, vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*15gr

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësi "magjik"

Ekstrat të thuprës së bardhë, Aloe Vera, Ekstrakti i Leshterikëve, Ekstrakti i Luleve Viola Mandshurica, Ekstrakti i rrënjës së Ulmus Davidiana dhe Ekstrakti i rrënjës Dioscorea Japonica

Lista e plotë e përbërësve

Water, Aqua, Zinc Oxide, CI 77947, Caprylyl Methicone, Methyl Trimethicone, Titanium Dioxide, Ci 77891, Butylene Glycol Dicaprylate/​Dicaprate, Butyloctyl Salicylate, Polyglyceryl-4 Diisostearate/​Polyhydroxystearate/​Sebacate, Propanediol, Glycerin, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Glyceryl Glucoside, Ethylhexylglycerin, Laminaria Japonica Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Aloe Vera Leaf Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Portulaca Oleracea Extract, Betula Platyphylla Japonica Juice, Ascorbic Acid, Butylene Glycol, Dimer Dilinoleyl Dimer Dilinoleate, Magnesium Sulfate, Aluminum Hydroxide, Disteardimonium Hectorite, Stearic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, 1,2-Hexanediol, Dicaprylyl Carbonate, Sorbitan Caprylate, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Tocopherol

E themeluar në vitin 2017, marka koreane e bukurisë, ROUND LAB, u ka ofruar vazhdimisht konsumatorëve produkte për kujdesin e lëkurës LAB me cilësi më të mirë dhe të lartë përmes studimit të lëndëve të para unike të rritura në pjesë të ndryshme të Koresë së Jugut. Seria 1025 Dokdo është projekti i parë i ROUND LAB, i pasur me minerale nga oqeani i thellë i ishullit Ulleungdo (zona ku bën pjesë ishulli Dokdo). Përveç kësaj, lëndët e para të përdorura në këtë seri produktesh janë të certifikuara nga EWG si materiale jeshile dhe të sigurta. (EWG është një organizatë jofitimprurëse që ka vlerësuar sigurinë në lëndët e para kozmetike, këmbëngul në ofrimin e informacionit të saktë për konsumatorët.) Dokdo Line është seria më e popullarizuar e ROUND LAB, grupi i plotë prej gjashtë produkteve kishte përfunduar kërkimin, zhvillimin dhe doli në treg në vitin 2018. Pas kësaj, seti zuri pozitën pole në listën e shitjeve 2018 të Lalavla (Watson) në Korenë e Jugut . Sipas ROUND LAB, shumë marka kozmetike kanë burime në mbarë botën për të marrë lëndë të para me cilësi të lartë. Megjithatë, ROUND LAB dëshiron të prodhojë produkte me cilësi më të mirë dhe më kuptimplotë përmes studimit të lëndëve të para unike të rritura në pjesë të ndryshme të Koresë së Jugut.

ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sun Cushion SPF50+ PA++++

2,000 ALL 3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI