ROHTO MENTHOLATUM SKIN AQUA Super Moisture Gel Pump SPF 50+ PA++++, është një krem dielli inovativ i cili kombinon mbrojtjen maksimale ndaj rrezeve të dëmshme të diellit me një formulë hidratuese dhe teksturë të lehtë si xhel. I formuluar me filtra mbrojtës nga teknologjia “Rohto’s UV Light Durability Capsule NEO”, ky krem siguron mbulim dhe rezistencë maksimale ndaj rrezeve të dëmshme UVA dhe UVB. Kjo teknologji e avancuar gjithashtu mbron lëkurën nga agjentët e jashtëm si pluhuri dhe poleni, duke minimizuar ndjeshmërinë e lëkurës. Formulimi i tij përfshin 3 lloje të acidit hialuronik, të cilët ofrojnë një hidratim të thellë dhe ndihmojnë në ruajtjen e lagështirës së lëkurës. Gjithashtu, mos të harrojmë se kjo SPF-ë është rezistente ndaj ujit, duke e bërë atë zgjedhjen ideale për plazh dhe ditët e nxehta të verës. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, madje mund të përdoret edhe nga fëmijët.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: paraben, vajra mineral, ngjyrues artificial, ethanol, phenoxyethanol.

*140gr

Para se të dilni jashtë, aplikoni kremin mbrojtës ndaj diellit diellit në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe në të gjithë trupin.

Përbërësit "magjik"

Rohto’s UV Light Durability Capsule NEO, 3 lloje të acidit hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Water, ethylhexyl methoxycinnamate, ethanol, BG, sodium hyaluronate, ethylhexyl triazone, TEA, xanthan gum, hydrolyzed sodium hyaluronate (ultra-low molecular weight hyaluronic acid), silica, polyglyceryl-10 pentaisostearate, (acrylates/alkyl acrylate (C10-30)) crosspolymer, (acrylate / alkyl acrylate (C10-30)) crosspolymer, hydrolyzed collagen, (acrylates/C10-30 alkyl acrylate) crosspolymer, glycerin, sodium acetyl hyaluronate (super hyaluronic acid), diethylaminohydroxybenzoyl hexyl benzoate, bisethylhexyl oxyphenol methoxyphenyl triazine, EDTA-2Na, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, diethoxyethyl succinate, arginine (amino acid), polystyrene, bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyltriazine, bisPEG- 18 methyl ether dimethylsilane, isononyl isononanoate, hexyl diethyl aminohydroxy benzoylbenzoate, bis-PEG-18 methyl ether dimethyl silane, phenoxyethanol, polyvinyl alcohol, glycol dimethacrylate crosspolymer, Methyl paraben, bis PEG-18 methyl ether dimethylsilane, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, hydroxypropyltrimonium hyaluronate (skin-adsorbing hyaluronic acid), DPG, disodium EDTA

ROHTO MENTHOLATUM SKIN AQUA Super Moisture Gel Pump SPF 50+ PA++++

1,500 ALL 3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI