RE:P. Natural Origin Gentle Pure Cleanser, është një larës i butë dhe hipoalergjik i cili përveç se largon të gjitha papastërtitë e lëkurës, balancon pH e saj dhe ul sensitivitetin, pa lënë aspak ndjesinë e tharjes apo tërheqjes në lëkurë. Ky larës përmban në formulim kokoil alaninati i natriumit, një përbërje organike e përftuar nga vaji i kokosit i cili ruan nivelet e pH dhe shërben si një agjent tampon pH alkalik. Nga ana tjetër, formulimi me Comfrey dhe brokoli punojnë së bashku për të larguar papastërtitë dhe sebumin e tepërt nga lëkura.  I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, sidomos për atë shumë të ndjeshme

Formula e tij është jokomedogjenike, vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: përbërës EO, alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*100ml

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

Përbërësit "magjik"

vaj kokosI, Comfrey, brokoli

Lista e plotë e përbërësve

Water, Potassium Cocoyl Glycinate, Potassium Cocoate, Propanediol, Acrylates Copolymer, 1,2-Hexanediol, Glycereth-25 PCA Isostearate, Decyl Glucoside, Coco-Betaine, Hydroxyethylcellulose, Glyceryl Caprylate, Ethylhexylglycerin, Glycerin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Gardenia Florida Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Maltodextrin, Azadirachta Indica Leaf Extract, Artemisia Annua Extract, Rosa Damascena Flower Water, Melissa Officinalis Flower/Leaf/Stem Water, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Symphytum Officinale Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water, Helichrysum Italicum Flower Water, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Helichrysum Arenarium Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Pulsatilla Koreana Extrac

Zhvilluar nga Neogenlab, SUR.MEDIC™ është kujdestari personal i lëkurës suaj që siguron që çdo problematikë e lëkurës tuaj të jetë nën kontroll 24/7. Kjo markë ofron një zgjidhje të përditshme për lëkurën me konceptin e parë-ndihmës, e efektshme, e lehtë, e qasshme kudo, por mjaft fleksibile për tu përshtatur me gjendjen e përditshme të lëkurës suaj. Për çdo shqetësim të lëkurës, "Koral Secrets" ofron markën më të re të koleksionit SUR.MEDIC™. 

RE:P. Natural Origin Gentle Pure Cleanser

1,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI