RE:P. Bio Fresh Mask With Real Calming Herbs, është zgjedhja e përsosur për një eksfolim të butë dhe qetësues për lëkurën sensitive kjo pasi përmban 100% ekstrakte të pastër bimor me veti qetësuese dhe anti-inflamatorë. Kombinimi i ekstratit të calendulës dhe kamomilit i ofron lëkurës një eksfolim të butë, duke larguar qelizat e vdekura dhe sebumin e tepërt. Nga ana tjetër, ektstrati i kaolinit, një argjile minerale e butë por e fuqishme, ndihmon në pastrimin e plotë të lëkurës, duke i lënë poret e pastra dhe lëkurë të butë. Tekstura kremoze dhe kokërrizat e vogla të bimëve sigurojnë një pastrim delikat të lëkurës duke sjellë një ndjesi të lëmuar dhe të pastër që zgjat gjatë gjithë ditës.

Formula e tij është vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, fragrancë artificiale.

*100gr

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, në lëkurë të thatë aplikoni scrub-in duke e aplikuar butësisht dhe lëreni të pushojë në fytyrën tuaj për rreth 5 minuta për të lejuar që kapsulat e gazuara të aktivizohen plotësisht. Më pas e shpëlani me ujë të vakët. 

*Sigurohuni që ta përdorni vetëm në duar dhe fytyrë plotësisht të thatë.

Përbërësit "magjik"

ekstrat calendula, ekstrat kamomili, ektstrat kaolini

Lista e plotë e përbërësve

WATER (AWater, Kaoline, Butylene Glycol, Cetearyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate SE, Methyl Glucose Sesquistearate, Stearic Acid, Hydrogenated Vegetable Oil, Behenyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexadiol, Artemisia Annua Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Symphytum Officinale Leaf Extract, Helichrysum Arenarium Extract, Azadirachta Indica Leaf Extract, Glycerin, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Melissa Officinalis Flower/Leaf/Stem Water, Anthemis Nobilis Flower Water, Calendula Officinalis Flower Water, Rosa Damascena Flower Water, Triticum Spelta Seed Water, Calendula Officinalis Flower, Anthemis Nobilis Flower Powder, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Safflower Yellow, Gardenia Red, FragranceQUA

RE:P. Bio Fresh Mask With Real Calming Herbs

2,500 ALL 3,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI