Nëse dëshironi një krem hidratues me konsistencë të plotë, por të e mos e ndieni lëkurën e yndyrosur në fund të ditës, ju sugjerojmë PYUNKANG YUL Nutrition Cream. I formuluar me ekstraktin Milkvetch Mongolian, i cili mbron lëkurën nga acarimet e jashtme, gjalpë shea, butylene glycol, si hidratues të fuqishëm, dyll blete për të parandaluar dehidratimin, si edhe 21 përbërës të sigurtë, dhe të butë të certifikuar nga EWG. Vetë marka është shumë e njohur dhe e themeluar nga klinika mjekësore Pyunkang Oriental, një institucion shumë i njohur në Korenë e Jugut, për trajtimin e sëmundjeve atopike të lëkurës, duke u fokusuar në përdorimin e përbërësve dhe recetave të mjeksisë tradicionale koreane! PYUNKANG YUL Nutrition Cream do të ofrojë hidratim intensiv dhe do ta ndjeni lëkurën të tillë gjatë gjithë ditës! Gjithashtu parandalon shenjat e moshës, duke përmirësuar elasticitetin në lëkurë. Ideal për personat me lëkurë të thatë, sensitive dhe me tendencë akneike.

Formula e tij nuk përmban aromë dhe ngjyrues artificialë.

*Produktet PYUNKANG YUL janë të rregjistruara në CPNP Evropiane, e cila ndalon testimin te kafshët.

*20ml/ 100ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

ekstrkatin Milkvetch Mongolian, gjalpë shea, butylene glycol, dyll blete

Lista e plotë e përbërësve

Astragalus Membranaceus Extract, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Polysorbate 60, 1,2-Hexanediol, Beeswax, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Sesquioleate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, PEG-100 Stearate, Glyceryl Caprate

Pyunkang Yul është një markë koreane e themeluar nga klinika mjekësore Pyunkang Oriental, një institucion shumë i njohur në Korenë e Jugut, për trajtimin e sëmundjeve atopike të lëkurës, duke u fokusuar në përdorimin e përbërësve dhe recetave të mjekësisë tradicionale koreane. Misioni i Kompanisë është mbrojtja e lëkurës, dhe shmangia e të gjithë substancave kimike të panevojshme në përbërjet e produkteve. Pyunkang Yul ka formulime minimaliste, por shumë inovative dhe të teknologjisë së lartë. Produktet e saj nuk përmbajnë fillera, që gjenden rëndomtë në produktet kozmetike dhe të përkujdesjes së lëkurës. Kjo bën që pothuajse të gjitha produtket e saj janë pa fragrancë dhe ngjyrues artificial. Kjo filozofi e të kthyerit pas në kohë, dhe përdorimit të recetave bazike vërteton më së miri se kjo është mënyra e duhur e mbrojtjes, dhe e qetësimit të lëkurës së irrituar dhe asaj të lodhur. Pyunkang Yul është përgjigjia e të gjithë lutjeve e personave me lëkurë shumë sensitive! Marka kujdeset të jetë: ekologjike, të mos testojë në kafshë, dhe të mos përdorë materiale plastike pa kriter.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

PYUNKANG YUL Nutrition Cream

2,700 ALL 4,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI