Pyunkang Yul Kids & Baby është zgjidhja perfekte për të mbrojtur të vegjlit tuaj nga efektet e dëmshme të diellit. Ky krem dielli i fuqishëm por i butë është i formuluar me përbërës hidratues dhe përforcues si: Ceramidet, lulja e dorëzonjës, Centella Asiatica, tre përbërës të cilët punojnë së bashku për të qetësuar dhe hidratuar lëkurën delikate të fëmijës suaj duke siguruar mbrojtje të besueshme kundër rrezeve UV. Me SPF50+ dhe PA+++, ky krem ofron mbrojtje superiore ndaj rrezeve UVA dhe UVB, duke e bërë atë një domosdoshmëri për ditët me diell. Formula e lehtë dhe transparente aplikohet pa probleme, pa asnjë ngjitje, duke siguruar që të vegjlit tuaj të qëndrojnë të mbrojtur dhe rehat gjatë gjithë ditës. Pyunkang Yul Kids & Baby është është gjithashtu i testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, duke e bërë atë ideal për fëmijët me lëkurë të ndjeshme sensitive.


*75ml

Aplikojeni në mëngjes dhe riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. 

Përbërësit "magjik"

ceramide, lulja e dorëzonjës, Centella Asiatica, 

Lista e plotë e përbërësve

Water Dipropylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Homosalate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Salicylate, Glycerin, Niacinamide, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetyl Alcohol, Butyloctyl Salicylate, Aluminum Starth Octenylsuccinate, Macadamia Temifolia Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Prunus Amygdalus Dulcil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Oryza Sativa Bran Extract, Oryza Sativa Germ Extract, Oryza Sativa Extract, Leonurus Sibiricus Flower/Leaf/Stem Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Houttuynia Cordata Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Phaseolus Angularis Seed Extract, Caprylyl Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Anastatica Hierochuntica Extract, Arachis Hypogaea Fruit Extract, Phaseolus Vulgaris Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Vigna Radiata Seed Extract, Lonicera Japonica Flower Extract, Lens Esculenta Fruit Extract, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexyl Palmitate, Arginine, Brassica Campestris Sterols, Cholesterol, Phytostery/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Hydrogenated Lecithin, Centella Asiatica Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Polyglyceryl-10 Oleate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Ceramide NS, Ceramide EOP, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Stearate, Trehalose, Potassium Cetyl Phosphate, Sorbitan Sesquioleate, Tromethamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Carbomer, Glyceryl Stearate Citrate, Salix Alba Bark Extract, Polyglyceryl-10 Myristate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium EDTA Tocopheryl Acetate, 1,2-Hexanediol

Pyunkang Yul është një markë koreane e themeluar nga klinika mjekësore Pyunkang Oriental, një institucion shumë i njohur në Korenë e Jugut, për trajtimin e sëmundjeve atopike të lëkurës, duke u fokusuar në përdorimin e përbërësve dhe recetave të mjekësisë tradicionale koreane. Misioni i Kompanisë është mbrojtja e lëkurës, dhe shmangia e të gjithë substancave kimike të panevojshme në përbërjet e produkteve. Pyunkang Yul ka formulime minimaliste, por shumë inovative dhe të teknologjisë së lartë. Produktet e saj nuk përmbajnë fillera, që gjenden rëndomtë në produktet kozmetike dhe të përkujdesjes së lëkurës. Kjo bën që pothuajse të gjitha produtket e saj janë pa fragrancë dhe ngjyrues artificial. Kjo filozofi e të kthyerit pas në kohë, dhe përdorimit të recetave bazike vërteton më së miri se kjo është mënyra e duhur e mbrojtjes, dhe e qetësimit të lëkurës së irrituar dhe asaj të lodhur. Pyunkang Yul është përgjigjia e të gjithë lutjeve e personave me lëkurë shumë sensitive! Marka kujdeset të jetë: ekologjike, të mos testojë në kafshë, dhe të mos përdorë materiale plastike pa kriter.

PYUNKANG YUL Kids & Baby Sun Cream SPF50+ PA+++

1,600 ALL 2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI