PONY EFFECT Coverstay Cushion Foundation EX SPF50+/ PA++++, është fondatinë kompakte cushion (e aplikueshme me sfungjer), që bën të mundur përthithjen sa më të mirë në lëkurë për një mbulimin të plotë, por shumë natyra. Formula është e pasur me kompleksin e luleve të arta – një përzierje e ekstrakteve të marigoldit në dhe aguliçes – për të hidratuar lëkurën gjatë gjithë ditës. Njëkohësisht minimizon vijat e holla dhe rrudhat. Aplikimi i kësaj fondatine me sfungjer “puff”, bën të mundur përthithjen sa më të mirë në pore dhe përgjithësisht në lëkurë. Në paketim të këtij produkti gjeni edhe një fondatinë rimbushëse.

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificale. 

*15gr (2x)

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor). 

Përbërësit "magjik"

ekstrakt Calendula Officinalis dhe ekstrakt të lules së aguliçes

Lista e plotë e përbërësve

Water, Titanium Dioxide (CI 77891), Cyclopentasiloxane, Cetyl Ethylhexanoate, Methyl Trimethicone, Triethylhexanoin, Polymethyl Methacrylate, Trimethylsiloxysilicate, Dipropylene Glycol, Alcohol Denat., Caprylyl Methicone, Pentylene Glycol, Iron Oxides (CI 77492), Isododecane, Butylene Glycol, Dicaprylyl Carbonate, Acrylates/Polytrimethylsiloxymethacrylate Copolymer, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disteardimonium Hectorite, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Iron Oxides (CI 77491), Stearic Acid, Aluminum Hydroxide, Triethoxycaprylylsilane, Alumina, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Iron Oxides (CI 77499), Fragrance, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Hydrogenated Castor Oil Isostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopherol, Glycerin, Calendula Officinalis Flower Extract, 1,2-Hexanediol, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Lauryl PEG-10 Tris(Trimethylsiloxy)Silylethyl Dimethicone, Lauryl PEG-10 Tris(Trimethylsiloxy)silylethyl Dimethicone

Marka PONY EFFECT është krijuar nga një makeup artiste shumë e famshme koreane Pony Park. Si krijime të një specaliste të fushës së makeup-it produktet e markës PONY EFFECT janë të testuara mjaft mirë për efikasitetin e tyre. Te kjo markë mund të gjeni produkte me cilësi mjaft të lartë të cilat arrijnë të frymëzojnë të gjithë adhuruesit e makeup-it, të cilët me këto produkte arrijnë të krijojnë efektet e tyre fantastike në lëkurë. Produktet bestseller të markës janë 2 fondatinat e mrekullueshme të cilat kanë klientët e tyre besnikë. Të gjitha produktet e markës PONY EFFECT janë të prodhuara në Korenë e Jugut.

PONY EFFECT Coverstay Cushion Foundation EX SPF50+/ PA++++

3,000 ALL 3,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI