NEOGEN DERMALOGY V.Biome Infusion Serum është i formuluar me një kokteil vitaminash, që do t'ju dhurojë një pamje më rinore në lëkurë. Përmban 5% V-Biome Liposome™ (përbërës i patentuar nga NEOGEN) i cili ka veti të fuqishme antioksiduese kundër plakjes së lëkurës dhe mbi 10% vitamina të ndryshme për të siguruar elasticitet dhe forcim të barrierës mbrojtëse të lëkurës. Një nga përbërësit e tjerë kryesor që ky serum përmban është acidi ferulik i cili mbron lëkurën nga radikalet e lira dhe agjentët e jashtëm, të cilët janë shkaku kryesor i plakjes së lëkurës. Ndërsa vitamina C falë vetive të saj antioksiduese që ka, ndihmon në zbehjen e hiperpigmentimit. Bashkëpunimi i acidit ferulik me vitaminën C nxit aftësinë natyrale të lëkurës për t'u rigjeneruar, dhe vetë-shëruar. Nga ana tjetër përmbajtja me 5% niacinamide ndihmon në zbehjen e njollave kafe sepse redukton përmbajtjen e melaninës në qelizat e keratinës, dhe gjithashtu dobëson inflamacionin e shkaktuar nga baktere të ndryshme, që janë shkaktare të formimit të akneve, duke i trajtuar këto të fundit. Gjithashtu niacinamidet ndihmojnë në rritjen e sintezës së kolagjenit në lëkurë. Ky serum përmban Sweetone, një përbërës ky i cili qetëson lëkurën e irrituar trajtuar eritemën duke e bërë lëkurën të njëtrajtshme. Lëkura juaj do të jetë plot e shëndetshme, dhe do të ndiheni sikur keni marrë një trajtim specifik. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë sensitive dhe me tendencë hiperpigmentimi. Ky produkt është i sigurt për përdorim gjatë shtatëzanisë.

Formula e tij është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, sulfate, silikon, fragrancë artificiale.

*30ml

Përdoreni pas tonerit apo esencës. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

V-Biome Liposome™, acidi ferulik, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Propanediol, Niacinamide, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Cetyl Ethylhexanoate, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, MalvaSylvestris (Mallow) Flower Extract, Cetearyl Olivate, Glycereth-26, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Lecithin, Arginine, Ethylhexylglycerin, Betaine,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Anthemis Nobilis Flower Oil, Adenosine, Carbomer, Thuja Occidentalis Leaf Oil, Disodium EDTA, LactococcusFerment Lysate, Ascorbic Acid, Ferulic Acid, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Collagen Extract, Xanthan Gum, Maltodextrin, Riboflavin,Thiamine HCl, Biotin, Tranexamic Acid, Squalane, Butylene Glycol, Lepidium Meyenii Root Extract, Caprylyl Glycol, Saccharide Hydrolysate, Cyanocobalamin,Sodium Starch Octenylsuccinate, Calcium Pantothenate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lactobacillus Ferment Lysate, Sodium Ascorbyl Phosphate,Polyglyceryl-10 Diisostearate, Glucose, Sodium Hyaluronate, Pyridoxine HCl, Hydroxydecyl Ubiquinone, Chondrus Crispus Extract, Menadione, Resveratrol,Vitis Vinifera (Grape) Juice Extract, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Silica, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Citrus Unshiu Peel Extract,Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Hippophae Rhamnoides Extract, CitrusAurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium AcetylatedHyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Dextrin, Calcium Carbonate,Hydroxypropyl Methylcellulose

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Infusion Serum

2,500 ALL 4,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI