NEOGEN DERMALOGY Real Retinol Serum, është një serum i fuqishëm por njëkohësisht me formulë të butë, kjo pasi përmban në formulim 0.01% retinol dhe 2% Retinyl palmitate. Retinyl palmitate, është një variant i butë i familjes së retinoideve, i cili zotëron të gjithë benefitet e retinolit por jo efektet anësore të tij. Gjithashtu, vetitë qetësuese dhe stabilizuese të  Retinyl palmitate e lejojnë retinolin të funksionojë më mirë dhe të rrisë tolerancën e lëkurës ndaj përbërësit. Nga ana tjetër, përmbajtja me përbërësin e patentuar BASAM™ e hidraton thellësisht lëkurën dhe jep kontributin e tij në qetësim të menjëhershëm. Sigurisht, formulimi me 0.01 % retinol dhe adenosine adreson mjaft mirë shenjat e moshës dhe linjat e imëta, duke i lëmuar dhe ndihmuar në rritjen e elasticitetit të lëkurës. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, madje edhe për atë sensitive, me tendencë skuqjeje dhe akneike.

*30ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni përgatitur me tonerin, merrni një sasi të ampulës (pompojeni 1-2 herë) dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës tuaj.

Sugjerohet të niset dalëngadalë derisa lëkura të mësohet dhe më pas me një frekuencë të përditshme. Mos e përdorni në të njëjtën rutinë me acide eksfoliuese (AHA, BHA, PHA, LHA etj,.).
Gjithmonë në mëngjes të shoqërohet me krem me faktorë mbrojtës ndaj rrezeve të dëmshme të diellit.

Përbërësit "magjik"

0.01% retinol, 2% Retinyl palmitate, BASAM™

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Propanediol, Butylene Glycol, Glycereth-26, Retinyl Palmitate(2.36%), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, 1,2-Hexanediol,Caprylic/Capric Triglyceride, Diphenyl Dimethicone, Octyldodeceth-16, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, C12-14 Alketh-12, Hippophae Rhamnoides Oil, Sodium Polyacrylate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, Polysorbate 20,Retinol(475ppm), Adenosine, Tocopherol, Sorbitan Isostearate, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Coptis Japonica Root Extract, Centella AsiaticaExtract, Ethylhexyl Olivate, Hydrogenated Lecithin, BHT, Sodium Acrylates Copolymer, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis RootExtract, Polyglyceryl-4 Oleate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, BHA, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract,Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Lactococcus Ferment Lysate, Ascorbic Acid, Collagen Extract

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

NEOGEN DERMALOGY Real Retinol Serum

2,800 ALL 3,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI