Dëshironi të keni një lëkurë të pastër, të butë dhe të shëndetshme? Tashmë është e mundur falë NEOGEN DERMALOGY Real Polish White Rice & Sugar. Ky scrub nga vetë emri që ka, është i formuluar me ekstrakte të kokrrizave të orizit Icheon i cili bën të mundur njëtrajtësimin e tonit të lëkurës dhe zbehjen e njollave kafe, dhe përmbajtjes me kokrrizat e sheqerit të cilat bëjnë të mundur eksfolimin e lëkurës, duke larguar papastërtitë e grumbulluara në pore si edhe pikat e zeza. Nga ana tjetër formulimi me vajin esencial të pemës Vitamin Tree, do t'i ofrojë lëkurës hidratim të thellë dhe shumë qetësim. Ndërsa përmbajtja me vitaminë E dhe glutathione do të forcojë barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke i ofruar kësaj të fundit një pamje plot shkëlqim! 

Formula e tij është vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, fragrancë artificiale.

*100gr

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, në lëkurë të thatë aplikoni scrub-in duke e masazhuar butësisht derisa të largojë qelizat e vdekura dhe papastërtitë. Më pas e shpëlani me ujë të vakët. 

*Sigurohuni që ta përdorni vetëm në duar dhe fytyrë plotësisht të thatë.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt vaji nga pema Vitamin Tree, glutathione, ekstrakte orizi Icheon, sheqer

Lista e plotë e përbërësve

Glycerin, Sucrose, Capylic/Capric Triglyceride, Dicapylyl Carbonate, Polyglyceryl-4 Caprate, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Disteardimonium Hectorite, Xylose, Water, Oryza Sativa (Rice) Extract, Glutathione, Hippophae Rhamnoides Oil, Zinc Oxide, Sodium Polyacryloyidimethyl Taurate, Hydroxyacetophenone, Dipropylene Glycol, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Polydecene, Ethyl hexylglycerin, Viola Odorata Flovver/Leaf Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Pimpinella Anisum (Anise) Fruit Extract, Maltodextrin, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Tridaeth-10, Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Real Polish White Rice & Sugar

1,400 ALL 2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI